RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Dum Noi 19, 2017 2:20 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: buna ziua, netspectatori
MesajScris: Sâm Noi 09, 2013 9:19 am 
Neconectat
veteran
veteran

incepand de astazi, incercam sa intoarcem o noua fila din istoria rvp-tv. schimbarile le-am anuntat deja in alte topicuri.
nu a trecut un an inca, dar am reusit sa strangem zeci de emisiuni pe care sa vi le oferim cu unicul scop de a afla si voi ce am invatat de la altii. vreau sa le multumesc pionerilor acestui proiect:
- gabisandu, care a pierdut zile intregi in studioul de la piatra neamt
- nelu, care a pus la dispozitie camera video personala si week-endurile libere
- dragos, care si-a ars creierii :)) incercand sa obtina un streaming mai bun si care a avut o contributie majora la cum arata in prezent pagina rvp-tv
- bogg, artizanul "tehnic" din spatele siteului.
- i-am lasat la urma, dar nu exista o ordine, decat poate cronologica, pe ceilalti colaboratori, realizatori de emisiuni si invitati: andrei mihut mendoza, cristi andronic, marius novan, stefan stoica, bogdan bagiac, legio, jeganvlad si daca am uitat pe cineva imi cer scuze. putin am fost, multi am ramas :d
ca sa revin si sa nu va plictisesc, rvp-tv nu va muri si acusi ii vom taia motul. alaturi de voi, publicul nostru, netspectatorii - uneori anonimi, uneori rai da gura, dar fara de care noi am fi facut un lucru cel mult inutil.

Sus

Subiectul mesajului: Re: buna ziua, netspectatori
MesajScris: Sâm Noi 09, 2013 7:16 pm 
Neconectat
veteran
veteran

S-a nascut !
Trebuia sa se nasca si pentru aceasta a fost nevoie de ajutorul mai multor moase chiar daca travaliul a fost ceva mai lung.
S-a nascut si nu conteaza daca s-a nascut pe cale naturala sau prin cezariana. Important este ca s-a nascut. Nasii si-au adus si ei contributia lor generoasa ca sa aiba cu ce se mandri.Avand in vedere ca certificatul de nastere este in original urmeaza ca fanii sa vina buluc sa vizioneze emisiunea integrala adica cap-coada iar carcotasii sa aiba ce barfi pe la colturi.De asta si-au facut oltenii case rotunde ca sa nu fie barfiti pe la colturi.La fel ca in toate debuturile sunt parti bune si parti mai putin bune iar spectatorii trebuie sa fie ceva mai intelegatori deoarece pe parcurs vor fi eliminate partile mai slabe.
Debutul s-a facut si asteptam cu nerabdare cea de a 100-a emisiune ca sa putem bea un pahar de sampanie impreuna cu prietenii,carcotasii si dusmanii stiuti si nestiuti.
Se poate spune ca Mos Craciun anul acesta a venit mai devreme cu cadoul dorit si mult visat.
La multi ani ! =d>

Sus

MesajScris: Sâm Noi 09, 2013 7:54 pm 
Neconectat
veteran
veteran

nea mircea, stiti vorba aia...
n-am fost in stare sa editam o revista, avem un forum de doi lei, macar o televiziune sa facem =))
multumim de incurajari, dar laudele nu le meritam. nu inca.

Sus

MesajScris: Sâm Noi 09, 2013 7:59 pm 
Neconectat
veteran
veteran

nu am pretentia ca stiu mai bine decat cei care au inceput proiectul tv , dar inca de la prima emisiune am trait cu impresia ca rvp-tv este de fapt evolutia fireasca a rvp ... sub alta forma emisiunile tv vor avea acelasi scop ca si articolele din revista ... si acum mai rasfoiesc cu nostalgie cate o revista mai veche dar urmaresc cu placere si reluarile emisiunilor ... rvp s-a nascut din nevoia de informatie a pescarilor , facuta de pescari pentru pescari ... felicitari tuturor celor implicati in acest proiect si asteptam cat mai multe emisiuni noi si interesante ...

Sus

MesajScris: Mar Dec 10, 2013 5:14 pm 
Neconectat
veteran
veteran

http://www.realitatea.net/un-nou-concep ... 36705.html
... daca ar sti englezii ce filon nesecat de inspiratie sunt forumurile de pescuit din romania ...

Sus

MesajScris: Mar Dec 10, 2013 5:21 pm 
Neconectat
veteran
veteran

televiziunea asta e cam cum faceti voi la poseidon, doar ca voi imi spuneti sa cenzurez imaginile pentru public.

Sus

MesajScris: Mar Dec 10, 2013 5:30 pm 
Neconectat
veteran
veteran

alex leonte scrie:
televiziunea asta e cam cum faceti voi la poseidon, doar ca voi imi spuneti sa cenzurez imaginile pentru public.

in pescuitul din zona noastra sunt mai multe grupuri cu caracteristici distincte ... ipostazele in care pot fi puse sunt multe : socializari , concursuri , ecologizari ... e o idee care merita exploatata si de rvp tv ... zic si eu ...

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2