RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Lun Feb 19, 2018 9:55 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 161 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: C&R FISHING CLUB
MesajScris: Mar Oct 19, 2010 11:56 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Am deschis acest nou topic pentru ai sustine si a da o mana de ajutor baietilor de la "C&R FISHING CLUB", in demersurile facute de ei pentru a convinge unii administratori de balti sa treaca la pescuitul C&R si totodata pentru a nu mai amesteca topicurile intre ele.
Am sa-i rog pe membrii clubului sus mentionat sa posteze aici proiectul/le lor, iar pe ceilalti pescari(nemembri sau membri altor cluburi) sa posteze pareri, idei, solutii si eventual balti ale caror administratori considera ei ca sunt dispusi si deschisi la asa ceva.
Tot aici ii rugam sa posteze si pe administratorii care sunt interesati ca pe amenajarile lor sa se pescuiasca in acest sistem.
Ii rugam pe membrii Planet sa ne inpartaseasca din experienta si trairile dumnealor ce tin de amenajarea, organizarea si administrarea unei balti si implementarea unui sistem nou de pescuit...
Multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Re: PESCUIT C&R
MesajScris: Mar Oct 19, 2010 12:16 pm 
Neconectat
somotei
somotei

toti administratorii ar dorii sa se pescuiasca in acest sistem ...cui nu i-ar convenii sa-i ramana pestele in balta...problema e ca nu sunt dispusi sa populeze baltile , sa asigure conditii decente etc...si in plus nici pescarii nu prea sunt dispusi sa pescuiasca C&R ...si atunci lipsa clienti :roll:

Sus

MesajScris: Mar Oct 19, 2010 1:44 pm 
Neconectat
veteran
veteran

uite ca latesul are clienti si de la an...la an...mai multi.sunt foarte sigur ca vor aparea si alte balti numai de c&r.

Sus

MesajScris: Mar Oct 19, 2010 1:47 pm 
Neconectat
somotei
somotei

daca vor merge pe strategia celor de la planet vor rezista . altfel cum vor aparea asa si vor dispare.............

Sus

MesajScris: Mar Oct 19, 2010 2:18 pm 
Neconectat
veteran
veteran

cei de la larga au putere financiara sa sustina acest proiect.ei vor sa vada daca acest proiect atrag pescarii sportivi din zona iasi si nu numai.

Sus

MesajScris: Mar Oct 19, 2010 2:47 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Eu nu sunt impotriva ideii de C&R ..numai ca atata timp cat urla foamea in noi e mai greu ...intr-un fel acest fel de pescuit tine de civilizatie dar civilizatia e legata de cele mai multe ori de prosperitate ..la noi nu e cazul ...ganditi-va ca pescuitul C&R implica un anumit tip de dotare la care nu oricine are acces ...eu sunt convins ca toti pescarii de crap s-ar bucura de frumusetea acestui sport si ar elibera crapul dar de multe ori multi nu-si pot permite nici macar taxele de pescuit ca sa nu mai vorbim de echipament . Multi pescari se simt frustrati din cauza lipsurilor materiale si arunca priviri dusmanoase catre colegii lor dotati cu scule de n'spe milioane ...de multe ori ii aud aruncand tot felul de vorbe pe la spate sau direct in fata :" la sculele tale normal ca prinzi" ..."pai daca ai barcuta..." ..."ehe daca am fi pe rau te-as invata eu sa pescuiesti " .." pai la crescatorie normal ca prinzi " ...nu e de condamnat acesta atitudine ...asta e o stare de fapt a lucrurilor pe care o putem influenta intr-o masura din ce in ce mai mica dupa cum bate vantul pe la noi prin tara .Mai exista si o alta categorie de "pescari de crap " ...o categorie care merita condamnata ...sunt fomistii si cocalarii ..da ....pe acestia nu-i suporta nimeni ..nici pe balta si nici in viata reala ...sunt pescarii care desi au bani , au "jep" ,trebuie sa etaleze si sa-si expuna bogatia si tupeul peste tot inclusiv pe balta .Ii recunosti imediat ce au ajuns pe balta ..au ei grija sa-si manifeste prezenta ..se baga in seama neintrebati...iti comenteaza echipamentul..iti dau sfaturi ..behaie unul la altul dintr-un capat pana in altul al baltii....si nu iarta nici un crapusor de 100 de gr..oricat ar prinde nu e de ajuns...astia nu o sa practice niciodata C&R pentru ca au evoluatia financiara nu le poate aduce neuroni in plus .
Cu toate astea e de datoria noastra sa continuam sa promovam pescuitul C&R si sa facem lobby pe langa patronii de iazuri sa incerce macar partial sa implementeze acest tip de pescuit .

Sus

MesajScris: Mar Oct 19, 2010 3:43 pm 
Neconectat
somotei
somotei

NIKU80 scrie:
Am deschis acest nou topic pentru ai sustine si a da o mana de ajutor baietilor de la "C&R FISHING CLUB", in demersurile facute de ei pentru a convinge unii administratori de balti sa treaca la pescuitul C&R si totodata pentru a nu mai amesteca topicurile intre ele.
Am sa-i rog pe membrii clubului sus mentionat sa posteze aici proiectul/le lor, iar pe ceilalti pescari(nemembri sau membri altor cluburi) sa posteze pareri, idei, solutii si eventual balti ale caror administratori considera ei ca sunt dispusi si deschisi la asa ceva.
Tot aici ii rugam sa posteze si pe administratorii care sunt interesati ca pe amenajarile lor sa se pescuiasca in acest sistem.
Ii rugam pe membrii Planet sa ne inpartaseasca din experienta si trairile dumnealor ce tin de amenajarea, organizarea si administrarea unei balti si implementarea unui sistem nou de pescuit...
Multumesc

Aici gasiti tot ce se discuta despre proiect - http://www.crfishingclub.ro/forum/viewt ... 1&start=40
Noi cei din club am luat legatura cu fiecare administrator de pe langa Iasi care are un luciu de apa si am discutat cu ei, cu uni am avut chiar si 4 runde de discutii(uni ,la inceput chiar au fost de acord si dupa un timp cand sa demaram proiectul sau razgandit) dar pana la urma singuri care au fost de acord cu balta C&R au fost cei de la Larga Jijia de aceea incercam sa facem acest proiect impreuna cu cei de acolo.
Singurul lucru care inca este in discutii este marimea lacului - cu cat vom fi mai multi cu atat va fi mai mare luciul de apa, asa ca va asteptam alaturi de noi.

Viata este Facuta din INCERCARI - “Nu merge inaintea mea, s-ar putea sa nu te urmez. Nu merge nici in urma mea, s-ar putea sa nu te conduc bine. Mergi alaturi de mine si fii prietenul meu.” - Albert Camus
0722247981-cosmote
www.crfishingclub.ro

Sus

MesajScris: Mar Oct 19, 2010 3:53 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Haideti sa deschidem o lista cu cei care doresc acest lucru pe care sa o aratam celor de la Larga sa stie si ei pe ce pescari de C&R se pot baza pentru proiect.
1.-14. - C&R Fishing Club
15. - Barsan Nicolae - niku80
16. - Dan Rotaru - dan_rotaru
17. - Ciocan Constantin - doncostel 20
18. - Alexandru Graur - alecs
19. - Apostol Stefan - pestefan
20. -Rusu Gheorghita
21. -Jegan Vlad
22. - Plescan Ciprian
23. - Laurentiu Balaban
24. - Andrei Patrunsu
25. - Ast Sebastian
26. - Zaharia Bogdan
27.- Ciprian Costin
28.- Maximov Radu
29.- Emanuel Calance
30. - Lucian Spahiu
31. - Mihu Bogdan
32. - Sorin Daringa
33. - Panaite Andrei
34. - Barbalata Andrei
35. - Vornicu Tudor
36. - Gavril Daniel
37. - Romanescu Adrian
38. - Alexandru Vlad
39. - Sebastian Huzum
40. - Panainte Dan
41. - Dragos Pascal
42. - Andronic Cristian
43. - Cristian Potlog
44. - Racovanu Benone
45. - Rusu Sebastian
46. -
47. -
48. -
49. -
50. -

Lista va fi actualizata zilnic inclusiv pe forumul site-ului nostru - http://www.crfishingclub.ro/forum/viewt ... ?f=5&t=137

Viata este Facuta din INCERCARI - “Nu merge inaintea mea, s-ar putea sa nu te urmez. Nu merge nici in urma mea, s-ar putea sa nu te conduc bine. Mergi alaturi de mine si fii prietenul meu.” - Albert Camus
0722247981-cosmote
www.crfishingclub.ro

Ultima oară modificat de Cristi Ciocoiu pe Mie Oct 27, 2010 2:42 pm, modificat de 5 ori în total.

Sus

MesajScris: Mar Oct 19, 2010 7:37 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

12 - Alexandru Graur

Ma alatur si eu demersului vostru in speranta ca acest proiect va deveni realitate..poate chiar din primavara. Legat de club de ce nu faceti publice conditiile de aderare...personal am crezut ca e un club privat care nu mai are nevoie de memebri noi:)

Sus

MesajScris: Mar Oct 19, 2010 7:38 pm 
Neconectat
somn
somn

:shock:

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 161 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Următorul

Ora este UTC + 2