RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Dum Noi 19, 2017 3:11 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Decizie
MesajScris: Joi Ian 30, 2014 7:31 pm 
Neconectat
veteran
veteran

adi.lupu scrie:
Bogdan Zaharia scrie:
acest forum nu apartine "forumul pescarilor din romania", apartine lui nelu si alex...

Vad ca si tu esti fitilist(mai stiu unul)... >:)

Adi, lasa fitilele si nu incerca sa te fofilezi: vezi ca trebuie sa treci si tu pe la caserie! Nu scapi asa usor.
Pt tine as propune o taxa de min 50 euro, caci 50 lei mi se pare jignitor de mica si nu as vrea sa te superi din nou.

Sus

MesajScris: Joi Ian 30, 2014 7:35 pm 
Neconectat
veteran
veteran

bingogabi scrie:
adi.lupu scrie:
Bogdan Zaharia scrie:
acest forum nu apartine "forumul pescarilor din romania", apartine lui nelu si alex...

Vad ca si tu esti fitilist(mai stiu unul)... >:)

Adi, lasa fitilele si nu incerca sa te fofilezi: vezi ca trebuie sa treci si tu pe la caserie! Nu scapi asa usor.
Pt tine as propune o taxa de min 50 euro, caci 50 lei mi se pare jignitor de mica si nu as vrea sa te superi din nou.

mie mi-a fost jena sa-i spun chiar asa, in fata.

Sus

MesajScris: Joi Ian 30, 2014 7:35 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Iata tandemul...

Sus

MesajScris: Joi Ian 30, 2014 7:40 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Pai asta am spus si eu..forumul este a lui nelu si alex...si toti trebuie sa ne conformam regulilor...ce spun eu si ce intelegeti voi....
Adica nu vine fiecare si face ce vrea el...trebuie sa se supuna regulilor, daca nu...ban...o ora, o zi, cat se hotaraste de catre moderatori si administratori..

Sus

MesajScris: Joi Ian 30, 2014 7:44 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Pai regulile sunt baza oriunde,altfel ar domina haosul...

Sus

MesajScris: Joi Ian 30, 2014 7:49 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Si eu ce am spus? Ca fitilu e scurt?

Sus

MesajScris: Joi Ian 30, 2014 8:14 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Hai sa lasam polemica si va rog raspundeti la ceea ce am scris mai sus. Daca ti-ai spus parerea, personal iti multumesc. Las-o asa si sa-i vedem si pe ceilalti (aproape 100 de vizualizari) sa-si expuna punctul de vedere. Am fost foarte atent la cei care au vizualizat acest topic. Dati-mi voie sa va spun ca, in cazul de fata, tacerea nu e un raspuns. Ori rupem pisica-n doua ... ori lasam balta totul si ne ducem la culcare.

Sandu, apriecez rasunsul tau.

Sus

MesajScris: Joi Ian 30, 2014 8:15 pm 
Neconectat
veteran
veteran

andrei.mihut scrie:
Bogdan Zaharia scrie:

acest forum a fost lansat din dragostea pentru pescuit .

ps. ma bucur ca vad numele Ciprian Galic postand din nou aici ! =d>

nu neg asta andrei...stiu foarte bine..
problema este ca...cine are bilele mai mari... si din cauza asta s a ajuns aici...
sa ne aducem aminte cum era acest forum inainte sa se infiinteze marele club planet iasi...
de acolo au inceput sa se strice lucrurile aici pe forum si intre oameni
pacat...mama lor de orgolii
si de aici trebuie sa tragem o linie si sa vedem ce am castigat- nimic si ce am pierdut - foarte multe, fiecare dintre noi

Sus

MesajScris: Joi Ian 30, 2014 10:45 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Sorin topicul deschis de tine a plecat in alta directie. Daca vrei sa-ti revizuiesti hotararea nu e nici o problema pentru nimeni. Si eu m-am suparat odata pe toata lumea si am vrut sa-mi strang jucariile si sa plec. Am revenit asupra deciziei si nu-mi pare rau. Mai gandeste-te!
Lui Ciprian ii voi raspunde tot aici chiar daca voi face referire si la anumite afirmatii ale lui dintr-un alt topic.
Eu pot, si cred c-am demonstrat-o de mai multe ori, sa discut fata in fata si sa pescuiesc cu persoane cu care am avut divergente de opinie pe forum. Cand ai spus ca vrei sa-ti arunci betele in apa banuiesc ca te refereai la actiunea de a arunca momeala nu lanseta pentru ca nu ma bag la asa ceva. Si nu pentru ca am bete scumpe, ci pentru ca-s ale mele si nu vreau sa le pierd.
Cat despre evolutia forumului din ultima vreme consider ca se discuta mult mai mult on-topic decat cu 3-4 luni in urma chiar daca unele subiecte inteleg ca nu ti s-au parut interesante ( legatul carligelor, Popescu, Nash si Korda, s.a.). Salut si din aceasta cauza hotararea ta de a te implica activ in activitatea forumului si astept sa-mi spun parerea si eu in topicuri deschise de tine. Nimic nu mai e ca pe vremuri si nici acest forum nu face exceptie. Au aparut oameni noi, cu idei noi, mai bune sau mai rele, au aparut locuri noi de pescuit, nade, etc. Trebuie sa ne adaptam fiecare din noi la situatia creata si sa ne desprindem de trecut. Perioada aia de la inceput cand toti cei care postau pe forum se cunosteau fizic si/sau erau prieteni a trecut. Poate si din acest motiv regulile forumului par restrictive pentru unii utilizatori mai vechi si de aici apar reprosurile. Cei mai noi pe forum nu ne cunosc pe toti si nici nu mai au timpul fizic la dispozitie sa citeasca forumul de la inceputuri pentru a afla anumite lucruri. De aceea trebuie ca postarile sa fie cat mai clare si la obiect iar referirile la evenimente cunoscute de mai putine persoane sa fie facute in asa fel incat sa le inteleaga toata lumea.
Imi pare bine ca ai revenit pe forum si sper sa ne reintalnim si pe balta.

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 12:53 am 
Neconectat
veteran
veteran

Cristi,mi-ai dat o idee. Ce-ar fi daca am face niste intalniri sa ne vedem cu lumea,poate asa nu vor mai fi tensiuni. Suntem cativa ce ne cunoastem,uniti candva si in gandire,dar lumea nu ne stie pe toti. De curand am auzit pe cineva intreband cine p..a mea e adi lupu,desi el nu stia ca replica asta e veche,de prin 2007 sau 2008 si facea referire la Gabi Sandu la un concurs PP de la Minjesti :))
Fac pariu ca asa se intreaba lumea de multi dintre noi. Hai sa incercam...

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2