RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mie Sep 20, 2017 6:17 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Decizie
MesajScris: Vin Ian 31, 2014 5:00 am 
Neconectat
veteran
veteran

Bogdan Zaharia scrie:
si de aici trebuie sa tragem o linie si sa vedem ce am castigat- nimic si ce am pierdut - foarte multe, fiecare dintre noi

ai un obicei tare bun, sa scrii asa, alambicat, de cred ca nu intelegi nici tu de multe ori ce vrei sa zici. oricat de mult incerc sa citesc printre randuri ce zici, nu reusesc.
asa ca, 'zoe, fii barbata" si zi lucrurilor pe nume

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 9:03 am 
Neconectat
veteran
veteran

adi.lupu scrie:
... De curand am auzit pe cineva intreband cine p..a mea e adi lupu,desi el nu stia ca replica asta e veche,de prin 2007 sau 2008 si facea referire la Gabi Sandu
...

Dar, dar atunci se vorbea de Gabi Sandu ca de un "maestru spiritual" al pescuitului la crap cu boilies si noile reguli impuse de C&R, iar intrebarea a fost pusa de un mamaligar ofuscat de aura ce statea desupra capului lui Gabi. :P

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 9:20 am 
Neconectat
veteran
veteran

andronic cristian scrie:
chiar daca unele subiecte inteleg ca nu ti s-au parut interesante ( legatul carligelor, Popescu, Nash si Korda, s.a.).

Cristi, eu nu am spus nici pe departe ca aceste subiecte nu au fost interesante. Eu am facut o referire la o cu totul alta poveste. Acea atitudine refractara fata de de ceea ce am reusit sa fac la Cupa copilului din 01 iunie, anul trecut 9asta a fost exemplul care mi-a venit atunci in minte) unde dupa postarea filmuletului de care Nelutu, a fost doar o singura remarca ... una singura: "Frumoasa filmare Nelu".
Faptul ca am facut fericiti 100 de copii, ca acea activitate a fost o reusita cu un volum de munca impresionant, etc, a contat mult mai putin (adica deloc) fata de cum se leaga un carlig sau o poza cu un peste in brate, urmate de doua pagini de super, felicitari, bravo ....

Acum mi-a trecut, dar atunci ...

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 9:25 am 
Neconectat
veteran
veteran

Ciprian, fi realist : n-o sa-ti ridice nimeni statuie in tara asta pentru un gest de binefacere!

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 9:36 am 
Neconectat
veteran
veteran

E de la zapada..e neagra...

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 9:44 am 
Neconectat
veteran
veteran

ciprian_galic scrie:
andronic cristian scrie:
chiar daca unele subiecte inteleg ca nu ti s-au parut interesante ( legatul carligelor, Popescu, Nash si Korda, s.a.).

Cristi, eu nu am spus nici pe departe ca aceste subiecte nu au fost interesante. Eu am facut o referire la o cu totul alta poveste. Acea atitudine refractara fata de de ceea ce am reusit sa fac la Cupa copilului din 01 iunie, anul trecut 9asta a fost exemplul care mi-a venit atunci in minte) unde dupa postarea filmuletului de care Nelutu, a fost doar o singura remarca ... una singura: "Frumoasa filmare Nelu".
Faptul ca am facut fericiti 100 de copii, ca acea activitate a fost o reusita cu un volum de munca impresionant, etc, a contat mult mai putin (adica deloc) fata de cum se leaga un carlig sau o poza cu un peste in brate, urmate de doua pagini de super, felicitari, bravo ....

Acum mi-a trecut, dar atunci ...

Ciprian,nu pot sa cred ca gandesti asa. Cei 150 copii au fost fericiti? Parintii au fost multumiti? Ce vrei mai mult de atat? Cu ce te incalzesc niste aprecieri pe forum?
@gabi
fitilist ca de obicei

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 10:19 am 
Neconectat
veteran
veteran

welcome back, Major!

www.novobaits.ro
It s more than passion!

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 11:31 am 
Neconectat
pana
pana

Major are un portofoliu de 4340 de posturi ( al 4-lea in clasament ),

loveplus_go are 2121 posturi ocupand locul 10 la numarul de posturi,

Sorin Daringa are 1255 fiind pe locul al 20-lea ca numar de posturi,

Peste 1000 de posturi au doar 27 de persoane.

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 11:37 am 
Neconectat
veteran
veteran

sunt de acord cu ciprian ca o astfel de actiune de atragere a copiilor spre pescuit merita apreciata la justa valoare. cine este insa vinovat pt asta? din spune ciprian inteleg ca forumul, forumisti (poate moderatorii?) este un pic neclar si nici nu prea conteaza pana la urma. la data acelui concurs eu eram plecat din tara si nu intram deloc pe forum, din cauza unor probleme de sanatate a fratelui meu.
acum, la rece, ma gandesc ca poate organizatorii si participantii ar fi trebuit sa produca aici pe forum o emulatie in jurul acestui eveniment: mai multe poze, mai multe comentarii.
il felicit pe nelu care dezinteresant a mers si a filmat si a promovat evenimentul aici si pe youtube.
nu pot sa nu il amintesc aici pe nea costica arnautu, initiatorul si promotorul cupei copiilor organizate la iasi timp de 10 ani! ZECE ani! imi aduc aminte ca la a zecea editie au fost peste 200 de participanti. si cand ma gandesc cat de greu era: in primii ani nu existau nici revista, nici forumul, ci doar un grup de oameni inimosi. si pe nelu trebuie sa-l amintesc la aceasta scurta istorie, pentru ca, poate nu chiar de la inceput, lucrand in presa ieseana promova acest eveniment.

ps. si eu m-am simtit un pic frustrat ca o actiune organizata de rvp si pp, ecologizarea din toamna de pe prut, a avut un ecou atat de slab. m-am consolat repede, mi-am zis ca o parte din vina imi apartine si voi incerca pe viitor sa-mi corectez erorile de marketing in promovarea unui astfel de eveniment.

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 12:46 pm 
Neconectat
veteran
veteran

@ Sorin Daringa: Eu nu salut decizia ta, pentru ca, cel putin mie, mi-ar parea rau sa pierdem un user activ si care poate purta o discutie, fie ea si contradictorie, inteligenta. As dori sa te mai gandesti. Nimeni nu detine adevarul absolut si mai mereu el este undeva la mijloc. Asa ca nu trebuie sa pui la suflet.

@ Ciprian: Salut revenirea ta pe forum.
In legatura cu "marea schisma". Credeam ca este un subiect inchis demult. De ce vrei sa trezesti demoni morti?
Eu zic ca nu are rost. Sincer.
Mai bine s-ar vorbi de "marea impacare".

P.S. - Sunt de acord cu toata lumea care a scris aici. :-D
P.S.2 - offtopic: De carlige cand mai vorbim??? :-D

Campion National individual - braila nationala 2013
Mogul RVP-TV
http://www.planetcarp.ro

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2