RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Noi 18, 2017 10:25 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Decizie
MesajScris: Vin Ian 31, 2014 1:44 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Eu fac monturi cu carlige feng shui

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 2:29 pm 
Neconectat
somotei
somotei

khozer scrie:
Major are un portofoliu de 4340 de posturi ( al 4-lea in clasament ),

loveplus_go are 2121 posturi ocupand locul 10 la numarul de posturi,

Sorin Daringa are 1255 fiind pe locul al 20-lea ca numar de posturi,

Peste 1000 de posturi au doar 27 de persoane.

Vezi ca multi cu mii de postari, au numai postari de genul : "bravo, super, felicitari "
Sorin si Marius sunt printre putinii care au postat pe forum si care au avut ceva de zis...

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 2:30 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Poate nu-i locul potrivit,dar merita citit:
http://www.revistalupeste.ro/diverse/po ... _A314.html

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 2:46 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Sorin Daringa scrie:
In urma aberatiilor mari de pe forum,unde ni se baga pumnul in gura,nu sunt permise linkuri cate un forum pe care eu personal am distribuit linkuri RVP catre ei,ca Bancul de probe,FAKE, samd.
Mai nou o mare balacareala privind concursurile (se cer bani pt promovare :shock: ) si cel mai rau e ca nu ti se permite sa vii cu o idee sau o propunere.Daca administratorii acestui forum asa inteleg promovarea pescuitului sportiv eu ma retrag.

Sorin nu pot sa fiu de acord cu tine tocmai pt. ca mie nu mi-a bagat nimeni pumnul in gura niciodata pe acest forum si daca am avut ceva de spus am spus , civilizat, fara sa mi se modifice postari sau sa primesc mesaje ca am deranjat pe cineva. Legat de schimbul de link-uri eu nu pot reprosa administratorului forumului ca nu ma lasa sa fac trimitere catre un alt site/forum cu care nu are legaturi de colaborare.
Legat de promovarea de concursuri iar nu pot acuza pe cineva ca imi cere bani atata timp cat astea sunt regulile. Daca as fi partener cu laxul x si lacul x ar organiza cupa lacului x , da ar fi normal sa fie gratuita. Dar cand concursul se numeste Cupa S.C YYYY sunt de acord ca trebuie sa platesti pt. promovare. Si pe crapmania se plateste din cate stiu eu .
Legat de faptul ca nu ti se permite sa vii cu idei sau propuneri poate depinde si de modul la cum ai spus la momentul respectiv. Si eu mi-am permis sa fac niste propuneri legate de Lates, unele au fost combatute cu argumente iar altele nu . Dar nu mi-a pus nimeni pumnul in gura.
Am vrut sa scriu acest post pentru ca sunt un membru oarecare, nu sunt membru PC,PP, C&R etc iar eu ca si simplu membru am fost mai mereu ajutat pe acest forum. Este foarte adevarat ca am observat si eu un pic de iritare la unii dintre membri dar probabil fiecare are un moment mai prost si se mai intampla sa mai dea niste raspunsuri care pot fi catalogate altfel.
Eu zic sa nu te dai batut ci sa incerci sa demonstrezi ceva.

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 2:57 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Imi place,la obiect.

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 4:56 pm 
Neconectat
pana
pana

dr_andres scrie:
...
Sorin si Marius sunt printre putinii care au postat pe forum si care au avut ceva de zis
...

Asta doream si eu sa ilustrez.
Multumesc

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 5:19 pm 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

ciprian_galic scrie:
andronic cristian scrie:
chiar daca unele subiecte inteleg ca nu ti s-au parut interesante ( legatul carligelor, Popescu, Nash si Korda, s.a.).

Cristi, eu nu am spus nici pe departe ca aceste subiecte nu au fost interesante. Eu am facut o referire la o cu totul alta poveste. Acea atitudine refractara fata de de ceea ce am reusit sa fac la Cupa copilului din 01 iunie, anul trecut 9asta a fost exemplul care mi-a venit atunci in minte) unde dupa postarea filmuletului de care Nelutu, a fost doar o singura remarca ... una singura: "Frumoasa filmare Nelu".
Faptul ca am facut fericiti 100 de copii, ca acea activitate a fost o reusita cu un volum de munca impresionant, etc, a contat mult mai putin (adica deloc) fata de cum se leaga un carlig sau o poza cu un peste in brate, urmate de doua pagini de super, felicitari, bravo ....

Acum mi-a trecut, dar atunci ...

Sal Maestre, uite inca un loc unde am avut grija sa apara, imi pare rau ca nu ai vazut http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/zeci-d ... 11518.html

Ma bucur ca ai revenit "POVESTEA FIULUI RĂTĂCITOR" >:d< , imi amintesc cu placere de cate ori am iesit impreuna la CARAVANE, TOMBOLE si la resedinta de vara unde m-am simtit minunat. Mi-as dori mult sa facem Copy-Paste la acele vremuri, iar daca nu reusim il intrebam pe Ponta (el stie) :) .

Iar de legatul carligelor te rog sa nu te legi ca-ci urmaresc cu viu interes subiectul. Sau scris in doar cateva zile toate paginile alea, pe multi intereseaza ce sa faca si cum sa faca sa nu mai scape pestii sau chiar captura vietii lor.Interesant ar fi sa intri si tu pe acolo ca slava Domnului ai multe de zis.

Numai eu anul trecut am scapat peste 10 piese frumoase pe Prut. Am facut tot felul de combinatii Feng-Shui si tot degeaba.

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 6:11 pm 
Neconectat
veteran
veteran

DanLuca scrie:
ciprian_galic scrie:
andronic cristian scrie:
chiar daca unele subiecte inteleg ca nu ti s-au parut interesante ( legatul carligelor, Popescu, Nash si Korda, s.a.).

Cristi, eu nu am spus nici pe departe ca aceste subiecte nu au fost interesante. Eu am facut o referire la o cu totul alta poveste. Acea atitudine refractara fata de de ceea ce am reusit sa fac la Cupa copilului din 01 iunie, anul trecut 9asta a fost exemplul care mi-a venit atunci in minte) unde dupa postarea filmuletului de care Nelutu, a fost doar o singura remarca ... una singura: "Frumoasa filmare Nelu".
Faptul ca am facut fericiti 100 de copii, ca acea activitate a fost o reusita cu un volum de munca impresionant, etc, a contat mult mai putin (adica deloc) fata de cum se leaga un carlig sau o poza cu un peste in brate, urmate de doua pagini de super, felicitari, bravo ....

Acum mi-a trecut, dar atunci ...

Sal Maestre, uite inca un loc unde am avut grija sa apara, imi pare rau ca nu ai vazut http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/zeci-d ... 11518.html

Ma bucur ca ai revenit "POVESTEA FIULUI RĂTĂCITOR" >:d< , imi amintesc cu placere de cate ori am iesit impreuna la CARAVANE, TOMBOLE si la resedinta de vara unde m-am simtit minunat. Mi-as dori mult sa facem Copy-Paste la acele vremuri, iar daca nu reusim il intrebam pe Ponta (el stie) :) .

Iar de legatul carligelor te rog sa nu te legi ca-ci urmaresc cu viu interes subiectul. Sau scris in doar cateva zile toate paginile alea, pe multi intereseaza ce sa faca si cum sa faca sa nu mai scape pestii sau chiar captura vietii lor.Interesant ar fi sa intri si tu pe acolo ca slava Domnului ai multe de zis.

Numai eu anul trecut am scapat peste 10 piese frumoase pe Prut. Am facut tot felul de combinatii Feng-Shui si tot degeaba.

Dan, esti sigur ca scaparile au fost doar din cauza modului de a lega carligul? :-/

Sus

MesajScris: Vin Ian 31, 2014 8:18 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Bogdan Zaharia scrie:
Eu fac monturi cu carlige feng shui

Eu cu "shui feng". :-D

Campion National individual - braila nationala 2013
Mogul RVP-TV
http://www.planetcarp.ro

Sus

MesajScris: Sâm Feb 01, 2014 12:59 am 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

ionut scrie:

Dan, esti sigur ca scaparile au fost doar din cauza modului de a lega carligul? :-/

Ionut hai sa ne mutam cu discutia in "sufragerie" unde se mai discuta despre astea cu SHUI si FENG (legarea carligului).

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2