RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mie Dec 13, 2017 5:10 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nu credeti ca e cam mult?
MesajScris: Dum Mai 10, 2009 8:56 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Am numarat si sunt 15 topicuri despre Larga Jijia si 17 despre Paradisul Verde numai anul asta.Nu credeti ca e cam mult?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Nu credeti ca e cam mult?
MesajScris: Dum Mai 10, 2009 10:02 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Ai dreptate .... mult zgomot pentru ( aproape) nimic :)).....

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 12:15 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

foxbat scrie:
Ai dreptate .... mult zgomot pentru ( aproape) nimic :)).....

In "Helesteul de trofee" de la Larga este peste si, se prinde peste, la Paradis este peste dar prinde ... cine poate (cred) eu inca nu. Deci cine isi permite si vrea sa se recreeze cu peste frumos chiar se merita Larga la trofee, fara sa fac reclama. De doua ori am fost anul asta si am prins, si a trebuit sa eliberez...

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 7:26 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

nu cred ca e prea mult eu sunt un pescar caruia imi place pescuitul pt a ma relaxa iar la LARGA de cate ori am fost am prins peste ,nici o data sub 5 kg chiar si ten la 4,5kg pe balta de 45ron asa ca citesc cu placere toate topicurile despre LARGA. AICI cred ca poate prinde orice pescar peste chiar daca nu are cine stie ce scule cum sunt eu care am scule de maxim 200ron. FIR INTINS

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 7:43 am 
Neconectat
veteran
veteran

Eu nu am facut nici o referire la calitatea locurilor de pescuit ci la faptul ca toate informatiile si parerile despre aceste locuri de pescuit ar trebui postate la un loc si ca nu e necesar de fiecare data sa se deschida un nou topic. :roll:

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 8:04 am 
Neconectat
somotei
somotei

cine se ocupa de forum sa ia atitudine si sa i mai cu postarile pe unde trebuie ...din viteza si eu am mai postat pe aiurea .

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 8:09 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

S-ar putea ca unele prezentari de populari sau unele subiecte sa fie intelese gresit. (ca reclame). Se vede ca nu urmariti site-ul RVP.
Voi explica inca o data .
1. TOTI ADMINISTRATORII DE BAZINE (DESCHISE PESCUITULUI SPORTIV, SAU DE AGREMENT, CARE AU SOLICITAT DIN TIMP POSTAREA DE IMAGINI IN CARE PESCARII SANT INFORMATI CORECT DESPRE POPULAREA ZONEI, CANTITATEA DE PESTE ) AU BENEFICIAT DE FOTO SAU FILMULETE CU ACTIUNILE LOR.
2. AM EXPLICAT DE NENUMARATE ORI, CA CEI MAI TRANSPARENTI LA ACESTE SOLICITARI AU FOST ADMINISTRATORII DE LA PARADIS SI LARGA JIJIA.
DACA IMAGINILE DE PE ACESTE DOUA LOCATII DETIN NUMARUL CEL MAI MARE DE POSTARI INSEAMNA CA CEILALTI NU AU CERUT SA JUSTIFICE PESCARILOR FONDUL DE PESTE SAU CANTITATILE CU CARE SE POPULEAZA.
3.SE CERE INTERVENTIA CUIVA DE LA RVP SAU DE LA SITE-UL RVP.
EU A R N A U T U C O N S T A N T I N SANT UNUL DIN ACTIONARII REVISTEI SI A SAITULUI. VINA I-MI APARTINE CA APAR CU NUMELE REAL, NU ASCUNS SUB ID-URI . MA DEPLASEZ SI LA LARGA UNDE SANT IN RELATII BUNE CU CEI DE ACOLO SI LA PARADIS SI LA CIRIC DAR IN ALTE LOCATII NU SA SOLICITAT RVP-ULUI NICI MIE SA INFORMAM PESCARII CU IMAGINI, CA ACESTIA SA FIE LA CURENT CU UN LUCRU CERT SAU CINSTIT.
4. FAPTUL CA; POSTAREA UNEI INFORMATII DESCHIDE SUBIECTE INTRE FORUMISTI SI NUMARUL DE TOPICURI CRESTE ,NU NE PERMITE SA CENZURAM DIALOGURILE DINTRE ACESTIA, ATATA TIMP CAT ELE SANT CIVILIZATE SI INTR-UN CADRU SPORTIV
5.DACA TOT SE FAC STATISTICI PRECISE. - DIN NUMARUL "OBOSITOR" DE INFORMATII ,CATE APARTIN CELOR CARE ADMINISTRAZA SAITUL. AR FI INTERESANT DE STIUT
6. SI CEA MAI IMPORTANTA CONCLUZIE.
FOLOSITI NUMELE REALE SI SPECIFICATI PE CINE REPREZENTATI. ( Am mai descoperit un user care era fomator de site la o balta si critica concurenta intr-un mod nesportiv ) ORICUM CEI CARE CRITICA FARA ARGUMENTE SOLIDE (IMAGINI, MARTORI CREDIBILI,ETC) SI CREAZA "DIVERSIUNI" VOR FI B A N A T I. AVETI NEVOIE DE POPULARIZARE PENTRU CEI PE CARE -I ACOPERITI-SIMPLU. CHEMATI-NE CAND POLPULEAZA SI VIN PERSONAL , DIN SPORTIVITATE SI VE-TI FI LANGA CEI CARE VA "SUFOCA". DAR FITI CORECTI SI TRANSPARENTI IN CEEA CE FACETI, PENTRU CA PESCARII NU SANT PAPUSI PE CARE SA-I PACALITI CU VORBE PE SAITURI. DEMONSTRATI CREDIBILITATE SI VE-TI CASTIGA MAI MULT.
CU RESPECT C.ARNAUTU

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 8:30 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

scrie cu litere mici , se citeste mai usor

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 9:15 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Imi retrag cuvintele pentru Paradis. Nu am fost acolo dar nici nu sunt tentat sa ma duc :wink: In schimb la Larga.... am facut destule partide de pescuit ( pe parcursul a 7-8 ani ) si am o imagine cam despre ce este pe acolo... si cea mai mare teapa a fost cu "popularea" cu stiuca din toamna anului trecut ( nici un sfert din cantitatea de stiuca bagata acum 2 ani iar despre marime nu mai spun ). Si stiti zicala : nu-i locu' e dobitocu' ..... ar insemna ca la Larga a fost plin de dobitoci. ( stict in materie de pescuit ) ... ma indoiesc.... dar nu ma indoiesc ca am cam fost trasi in piept privitor la raportul calitate-pret. Dar sa va dau o tema de gandire: pe cand si la noi o balta gen Lebada din Botosani unde dai 20 ron, poti face catch & release iar daca vrei sa pastrezi un peste proaspat pentru masa - platesti ? _ [color=#000000]si acolo se prinde[/color]; un fost coleg de facultate din Iasi este mutat la Suceava de 5 ani si se duce periodic - si prinde - iar daca nu a rupt gura targului a vazut prinzand la altii ( omu' tot ma bate la cap sa vin sa fac o partida macar sa-mi fac o imagine.... ) _ nu ca la marea majoritate a baltilor din Iasi - cu taxa de 20-50 ron - unde multi pescari pleaca de pe balta cu impresia ca au cam fost fraieriti.
sa fie clar : nu sunt genul care e multumit doar daca pleaca de pe balta cu portbagajul plin de peste. am putin timp in care pot sa practic pescuitul si de aceea ma supara enorm lipsa unei adevarate oferte de balti bune in zona. de aceea de cativa ani buni sunt un practicant ( de succes zic ) al pescuitului la artificiale la clean pe Siret ( de preferinta DAM effzet ) . O partida dureaza 1-2 ore de la 6 la 8 seara de obicei ( locurile nu se spun ) si nu ma costa nimic ( decat permisul pe un an ). E varianta cea mai ok pe care am gasit-o de a-mi face damblaua cu pescuitul. si nu cred ca sunt singurul....

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 9:30 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Cred ca nu am fost bine inteles in ceea ce am vrut sa zic.
Pentru a nu genera discutii si polemici rog administratorul sa inchida acest topic.
Multumesc!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2