RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Noi 18, 2017 5:30 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

sunteti de acord cu initierea unui topic pentru prezentarea membrilor de pe forum?
da - este o idee utila 68%  68%  [ 42 ]
nu - nu vad sensul acestui topic 26%  26%  [ 16 ]
ma abtin - prefer sa nu fiu cunoscut 6%  6%  [ 4 ]
Voturi totale : 62
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: prezentarea membrilor - chestionar
MesajScris: Mar Sep 15, 2009 11:12 am 
Neconectat
veteran
veteran

fiind membri ai aceleiasi comunitati , forumul revistalupeste , cred ca este de bun simt sa ne cunoastem reciproc . aceasta idee am preluat-o de pe un alt forum cu alt profil unde am observat ca nu exista atitea jigniri , atacuri la persoana , acuzatii nefondate sau reclama mascata.
propunerea mea este crearea unui topic unde membrii forumului sa posteze citeva date despre ei (numele , varsta ,orasul, ocupatia,alte pasiuni, etc) si o fotografie recenta din care poate fi recunoscut.
daca o sa considerati aceasta initiativa utila voi initia eu acest topic (cu acordul prealabil al moderatorilor).
fire zbuciumate tuturor!

PS1: am fost intrebat de ce exista optiunea nu si optiunea ma abtin. m-am gandit ca sunt si cei care desi considera util un astfel de topic prefera sa posteze sub un nikname din motive personale.
PS2: este un topic deschis discutiilor si parerile sau propunerile sunt bine venite .

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 12:12 pm 
Neconectat
veteran
veteran

La fiecare utilizator exista rubrica numita "profile". Cine doreste nu are decat sa completeze toate spatiile, ele cuprind date despre aceea persoana. Eventual s-ar mai putea introduce intrebari noi sau mari spatiul pt descriere. La avatar exista posibilitatea sa se ataseze o fotografie. Nu vad sensul deschiderii de noi topicuri, iar daca vrei sa vezi ceva despre o persoana sa cauti cateva minute bune pana gasesti locul in care a postat, cand e mai simplu sa dai click pe "profil" in cadrul fiecarei pagini si sa obtii informatiile care le doresti.

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 2:43 pm 
Neconectat
veteran
veteran

foarte corect ceea ce spui bingogabi! dar majoritatea nu completeaza acele date din profil nefiind obligatorii la inscriere (inclusiv eu) :oops: iar ca avatar prefera cu totul alte fotografii(inclusiv tu) :wink: si pentru ca topicul sa fie usor de gasit se gasesc solutii tehnice. hai ca e un inceput bun. mai astept sugestii.

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 4:00 pm 
Neconectat
veteran
veteran

eu am gasit niste cai de eludare a datelor pe care le soliciti tu sa fie obligatorii:

imi pun un nume la intamplare si o poza gasita pe net. de unde sa stie adminul :( ca aceste date sunt corecte?
sa nu ma intelegi gresit, imi place ideea ta.

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 4:03 pm 
Neconectat
veteran
veteran

loveplus_go scrie:
ca avatar prefera cu totul alte fotografii(inclusiv tu) :wink:

am sa te dezamagesc, cel din avatar e chiar bingogabi :D

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 5:16 pm 
Neconectat
veteran
veteran

loveplus_go scrie:
....propunerea mea este crearea unui topic unde membrii forumului sa posteze citeva date despre ei (numele , varsta ,orasul, ocupatia,alte pasiuni, etc) si o fotografie recenta din care poate fi recunoscut.
....

"loveplus_go" vezi ca ti-a cazut poza din avatar :lol:

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 5:20 pm 
Neconectat
veteran
veteran

alex leonte scrie:
loveplus_go scrie:
ca avatar prefera cu totul alte fotografii(inclusiv tu) :wink:

am sa te dezamagesc, cel din avatar e chiar bingogabi :D

Am facut un update, sa nu se mai vada coltii salaului :roll:

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 7:03 pm 
Neconectat
veteran
veteran

domnule alex leonte nu solicit obligativitatea acestei prezentari. din acest motiv am cerut parerea tuturor membrilor acestui forum pentru initierea topicului. prezentarea va fi neconditionata . in legatura cu "eludarea" sper ca cei care intra pe forum doar pentru a critica oameni sau locuri aruncind cu noroi din spatele unui nikname sa dispara din peisaj , pentru ca nu vad alt rost pentru asa zisa "eludare".

domnule bingogabi frumos avatar aveti. eu inca mai lucrez la asta. va indeplinit pestisorul de aur dorintele??? :D

fire zbuciumate tuturor!

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 8:04 pm 
Neconectat
veteran
veteran

loveplus_go scrie:
...

domnule bingogabi frumos avatar aveti. eu inca mai lucrez la asta. va indeplinit pestisorul de aur dorintele??? :D

..

:lol:
Marius, dorintele ni le indeplim singuri, pestisorul este doar o mica bucurie intr-o zi de pescuit.
Dupa ce i-am dat drumul m-am gandit ca nu mi-am pus nici o dorinta :roll: .

Sus

MesajScris: Mar Sep 15, 2009 8:45 pm 
Neconectat
veteran
veteran

bingogabi scrie:
loveplus_go scrie:
...

..

:lol:
Marius, dorintele ni le indeplim singuri, pestisorul este doar o mica bucurie intr-o zi de pescuit.
Dupa ce i-am dat drumul m-am gandit ca nu mi-am pus nici o dorinta :roll: .

eliberand acel peste v-ati indeplinit 3 dorinte pe care orice pescar adevarat le are: sa prinda un exemplar deosebit , sa-l elibereze si sa viseze la viitoarea intalnire .

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 78 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2