RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mar Noi 21, 2017 9:19 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Feb 16, 2011 11:34 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

@ G. Adrian: Stocurile sunt epuizate si la modelul Dacia 1310 dar asta nu inseamna ca poti vinde una pe net cu 3 mii de euro.

E posibil ca eu sa gresesc... dar sa va spun ceva:
Am un prieten care nu are deloc incredere in comertul via internet (cred eu pentru ca hotului de hot i-e frica :) ) .
Vrei sa stii care e primul meu argument cand el contesta calitatea sau pretul unui lucru proaspat achizitionat sau in decurs de achizitionare de pe net?Ii spun ca nu are cum sa fie asa cum zice el! pentru ca baietii de pe forum , pescari adevarati cu renume,oameni cu coloana vertebrala etc. au recomandat produsul respectiv ca fiind bun ,direct sau indirect prin discutiile pe tema pescuitului .Si ma bat cu pumnu-n piept pentru asta (Intr-o anumita masura ) .
Cred ca fiecare forum are credibilitatea lui mai mult sau mai putina ,bazata pe credibilitatea mai mult sau mai putina a utilizatorilor .
Adica pe bune acum ,un utlizator care simte o responsabilitatea morala de a-si ocroti colegii de breasla impotriva unei posibilite tepe ,trebuie sa-si reprime aceste ganduri doar pentru ?? pentru ce? pentru ca prost e cel care ofera nu cel care cere? Adica rolul informativ al forumului isi reneaga menirea exact momentul critic cand utilizatorul cel bleg are nevoie cel mai mult de informatie?

Deviind de la cazul de fata,este nevoie de a elimina mitul si frica multor pescari conform careia "e prea riscant sa iei de pe net ca poti primi in loc de BBLC-uri niste cartofi in colet" si e datoria fiecaruia de a semnala daca un utilizator pare suspect din anumite motive sau etica lui lasa de dorit.

Sus

MesajScris: Joi Feb 17, 2011 12:04 pm 
Neconectat
pana
pana

fiecare marfa are prostul(sau desteptul) ei..Se vinde "pamant" pe Luna, pe Marte. :D .......-si sunt care cumpara...Ca-s prosti sau c-o fac de plictiseala nu cred c-ar trebui sa fie treaba noastra!!Recent am auzit (nu mai tin minte pe unde)ca un ospatar roman ar fi primit cateva mii de dolari ciubuc dupa ce l-a servit la masa pe Abramovici!!Daca ma sevea pe mine probabil asteptam sa-mi puna ceva extra--ca doar se intalneau romanii in diaspora!!
Nici eu nu am incredere in comertul pe internet(oi fi hot /dracu stie)!!Asta pt ca se prea poate ca ala care vinde sa fie de buna intentie,, insa pe ala care manipuleaza sa al doara-n fata la cativa metri sau sa fie emo..sau soferul de la dhl,fed-ex,,....sa faca pana si sa-l incurce doar pachetul tau ca sa ajunga la scule!!..Acu cativa ani mi-am luat un bat de match pe care-am dat aproape 300eurasi--Ca sa mi-l trimit acasa mi-am luat tub --si nu orice tub--Mai mult l-am luat cu mine,,i-am platit vreo 35euro extra pt a fi inscriptionat cu "fragile",,ne-am imbarcat amandoi--eu la locul meu,,el la cala!!Am facut escala in Amsterdam,,--era caunm vre-o 4-5 ani cand se incerca scoaterea fumatorilor din locurile publice---Asa ca pe "hexagonul "de aeroport,,dupa ce am ajuns la"gate"le" scris pe tichet m-am dus intr-un colt sa fumez---sa vezi cum zburau "fragilele"din masina care le-a adus pe banda si de pe banda iar in cala!!Ai durea la basca pe aia care manipulau in aeroport--ca erau fragile((si aveau si basca intoarsa))..asa ca.... :wink:

Sus

MesajScris: Joi Feb 17, 2011 12:13 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Adrian a pus acel comment pt k ma cunoaste si stie ca nu sunt genul de om care sa dau teapa, sau sa imi bat joc de om. Produsele se dau personal, nu prin posta, deci omul are posibilitatea sa il vada. Asa ca nu stiu de ce se face atata valva pe un anunt. Poate k din cauza mentalitatii noastre de romani, prima impresie pe care ne-o facem este k e teapa. Nu vreau panarama pe forum din cauza anuntului meu. Asa k daca se considera k am jignit sau gresit cu ceva, rog moderatorul sa ma anunte si sa inchida topicul.

Sus

MesajScris: Joi Feb 17, 2011 12:31 pm 
Neconectat
moaca
moaca

Salut.
Pot sa spun ca si eu il cunosc personal pe Marius.Nu pot sa zic decat ca e un om de calitate si de cuvant.Mai spun doar atat:poate multi dintre voi ,care sunteti din Bacau si care aveti pescuitul in sange,l-ati vazut sau ati vorbit cu el cel putin o data, daca nu de mai multe ori.
Cumparati cu incredere maxima de la el.
Numai bine.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 4 mesaje ] 

Ora este UTC + 2