RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Noi 18, 2017 10:22 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

ce tema preferati?
forma veche 76%  76%  [ 45 ]
noua forma 14%  14%  [ 8 ]
indiferent 10%  10%  [ 6 ]
Voturi totale : 59
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: sondaj tema forum
MesajScris: Mie Feb 15, 2012 10:43 pm 
Neconectat
veteran
veteran

alex leonte scrie:
totusi, ai o optiune care iti permite sa te loghezi automat de fiecare data cand intri (fara sa mai faci operatiuni suplimentare). o singura data bifezi optiunea (langa casuta de autentificare) si apoi de fiecare data cand intri, vei fi directionat automat pe contul tau.

mi-ai luat, ca sa zic asa, explicatia de pe degete :d

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 9:31 am 
Neconectat
pana
pana

alex leonte scrie:
vechea forma a forumului este setata implicit, deci oricine intra fara sa fie logat ar trebui sa o vada. nu am acum o explicatie de ce la tine este altfel, dar o sa incercam sa remediem si problema asta pana maine.
totusi, ai o optiune care iti permite sa te loghezi automat de fiecare data cand intri (fara sa mai faci operatiuni suplimentare). o singura data bifezi optiunea (langa casuta de autentificare) si apoi de fiecare data cand intri, vei fi directionat automat pe contul tau.

Nu am gasit optiunea sa o bifez desi am incercat jumatate de ora sa dau o bifa undeva. Am intrat de pe 3 calculatoare diferite fara sa ma loghez si intra pe forma noua, de ce nu schimbati porcaria asta ?

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 9:58 am 
Neconectat
pana
pana

Eu, de foarte dese ori folosesc shi telefonul mobil pentru a vizita forumul. Bineintzeles k browser-ul din telefon s-a vorbit cu cel de pe laptop shi cu cel de pe desktop ca sa-mi ofere in mod constant noul look al forumului. Shi ca idee v-ash ruga sa facetzi sagetzelele alea pe care dai click ca sa vezi ultimul post al topicurilor ( din pagina "vezi topicurile active" ) shi mai mici. Cat se poate de mici pentru ca inca le mai pot nimeri cu touch screenul mobilului.

No cred ca cu nasturii mei o sa ma las de calculatorie si internetarie ca nu-i pentru oameni de varsta mea ( 40 ). Sa-i lasam pe ashtia mai tineri sa vorbeasca pe limba lor ( mess, chat... )

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 10:05 am 
Neconectat
pana
pana

andronic cristian scrie:
alex leonte scrie:

mi-ai luat, ca sa zic asa, explicatia de pe degete :d

Asta daca ai numai un singur calculator, un singur loc, o singura persoana care umbla la calculator si browser-ul nu sterge "history" si "browsing data" de fiecare date cand se inchide... na...

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 10:05 am 
Neconectat
veteran
veteran

:)

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 10:59 am 
Neconectat
pana
pana

Merci Bogdane, era simplu ca schimbatul culbutorilor la avion pentru un simplu utilizator al forumului cu nervii aferenti, daca nu-ti explica cineva CLAR.
Apreciez grija administratorilor care s-au ostenit sa explice cum sa remediem situatia precum s-au ostenit autoritatile la dezapezit. Le urez multa BAFTA vara la pescuit !

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 1:18 pm 
Neconectat
veteran
veteran

:)) Dane nu te enerva ca faci riduri!

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 2:35 pm 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

danutlupu scrie:
Merci Bogdane, era simplu ca schimbatul culbutorilor la avion pentru un simplu utilizator al forumului cu nervii aferenti, daca nu-ti explica cineva CLAR.
Apreciez grija administratorilor care s-au ostenit sa explice cum sa remediem situatia precum s-au ostenit autoritatile la dezapezit. Le urez multa BAFTA vara la pescuit !

Vezi ca ai cam sarit calul de data asta.

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 5:46 pm 
Neconectat
pana
pana

nelu scrie:
danutlupu scrie:

Vezi ca ai cam sarit calul de data asta.

Intradevar s-a sarit calul de aceasta data, dovada si numarul de reactii din partea forumistilor. Si apropo de paralela cu autoritatile si deszapezirea "noi ne-am facut datoria, aia care au murit erau beti si au cazut in zapada"

Sus

MesajScris: Joi Feb 16, 2012 9:51 pm 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

danutlupu scrie:
Intradevar s-a sarit calul de aceasta data, dovada si numarul de reactii din partea forumistilor. Si apropo de paralela cu autoritatile si deszapezirea "noi ne-am facut datoria, aia care au murit erau beti si au cazut in zapada"

Hai sa fac si eu o paralela: in cazul autoritatilor, te poti bate cu pumnul in piept ca nu isi fac treaba, "ca doar traiesc din impozitele pe care contribuabilii le platesc statului". Pentru deciziile care se iau pe acest forum, nu mi se pare corect sa ai astfel de pretentii, pentru ca noi nu incasam bani de la contribuabili. In plus, daca forumistii ne-au cerut sa revenim la vechea versiune, am tinut cont imediat de doleanta lor si le-am oferit posibilitatea de a avea si vechea formula de forum, desi noi nu avem subventiii de la bugetul de stat ca sa facem tot ceea ce ne se cere "poporul". Pe de alta parte, marea majoritate a forumistilor a reusit sa-si aleaga platforma preferata, fara ajutor din partea noastra, si cu asta cred ca am spus totul.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2