RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Joi Oct 30, 2014 5:10 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 83 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Permise pescuit 2014
MesajScris: Vin Ian 10, 2014 2:48 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Pady scrie:
Buna'! vreau sa ma lamuriti si pe mine intr-o problema.Eu am permisul la asociatia Prieteni Pescari.Nu l-am mai vizat cam de 2 ani.Cine ma poate indruma,raman sa-l vizez la ei sau fac altul la AVPS?Difera locurile de pescuit sau tariful?Si as mai dori sa stiu cand se pot viza?Va multumesc!
:-??

dacă ai plătit în 2012 când au intrat în vigoare permisele de pescuit tip card este posibil ca permisul tău să fie la sediul asociaţiei. ia şi te interesează, şi poate ai noroc să trebuiască să plăteşti doar taxa la trezorerie ca să fii în regulă. ;)

Sus

MesajScris: Vin Ian 10, 2014 4:32 pm 
Neconectat
moaca
moaca

Bai taticule,problema e in felul urmator:M-am dus la magazinul ex ,,Colt alb'' din Pacurari ,unde era odata.M-am adresat domnului de la magazin si i-am specificat ca vreau sa-mi fac permisul de pescuit ,unde si cum ma adresez.M-a trimis la Financiar unde am platit o taxa,iar cu factura si cu o anume suma de bani,nu mai retin undeva peste 50 ron m-am intors innapoi la el.Mi-a spus ca in decurs de cateva zile cat mi-l face si il trimite la politia de frontiera pentru vizat,mentionez ca nu am avut eu treaba sa umblu pe la aia cum am auzit ca faceau altii.Intr-un cuvant am fost prostit sau ce?Eu i-am cerut permis si el m-a facut membru?Viza aia la frontiera ma dezorientase.Ca membru ce treaba am cu frontiera?Si cu termenul de copac te adresezi cui crezi tu de cuviinta.Vrei sa respunzi?o faci,nu,lasa pe altii.

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 8:16 am 
Neconectat
veteran
veteran

Taxa ANPA e 30 lei. Daca o platesti la o asociatie mai pui ceva ,55 lei (PP). Eu am platit 85. Avizul de la PF e treaba fiecaruia. Insa ia uite ce am citit aici:
http://frpsc.ro/atentie-la-permiselel-d ... v-sportiv/

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 3:20 pm 
Neconectat
somotei
somotei

IMPORTANT pentru toti pescarii din Iasi
Vedeti si voi ce a scris Diaconita Petru presedinte la PP
@mircea
nu mai e nevoie de avize acces arie,sediul e in aceiasi locatie ,ca sa platesti 2 lei si sa mergi la pescuit trebuie sa fii legitimat la un club de pescuit sportiv,legal constituit
Nu mai trebuie aviz acces arie protejata (mediu)de la Prieteni Pescari [pentru anul 2014
http://www.anpa.ro/index.php/pescuit-/sportiv.html

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 3:30 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Pe link-ul de mai sus apare ca Prieteni Pescari are doar bratul mort al Jijiei si raul Moldova. Pe Prut nu poti pescui cu permisul de la PP? :-/

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 3:46 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

bingogabi scrie:
Pe link-ul de mai sus apare ca Prieteni Pescari are doar bratul mort al Jijiei si raul Moldova. Pe Prut nu poti pescui cu permisul de la PP? :-/
Pe orice apă publică pescuieşti cu permisul ANPA, nu cu carnetul de membru de la un ONG! permisul ANPA îl poţi plăti printr-un ONG (adică asociaţia îti ia banii pe bază de chitanţă şi apoi îi depune în numele tău la Trezorerie) sau individual la Trezoreria unde ai domiciliul.

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 8:16 pm 
Neconectat
pana
pana

Citesc ce s-a scris in link-ul dat de adi.lupu, citesc apoi in cel dat de mircea13 si inteleg:

-ca in 2013 am platit 3-ijde lei degeaba, pentru ca aveam permisul din 2012 gata facut
-ca pentru vizarea permisului din 2013 imi trebuie numai cei 2 lei drept taxa extrajudiciara de timbru si o deplasare la sediul Filiala Regionala Moldova ( care din cate stiu eu este in Bacau ), dar peste astea imi trebuie si dovada plăţii taxei de eliberare a permisului conform, HG nr. 1016/2009 privind cuantumul taxelor de licenţiere şi autorizare în pescuit şi acvacultură având codul de cont nr. 20160103, original şi copie care ghiciti unde se afla ? La Asociatie bineinteles...

Oare am inteles bine ? ... :-?

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 9:12 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Sa nu fiti dusi in eroare: PP nu are nici o legatura cu FRPS. E doar o asociatie care ne inlesneste obtinerea permisului si atat. Nu e club,nu e nimic...

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 9:16 pm 
Neconectat
veteran
veteran

bingogabi scrie:

Confunzi ANPA cu PP

Sus

MesajScris: Lun Ian 13, 2014 9:20 pm 
Neconectat
veteran
veteran

De la anul vreau si eu sa-mi fac un fel de ong de asta de spalat niste bani,sau de adunat mai bine ca obs ca fraieri suntem multi. Eu nu va iau 55 in plus,va iau doar 50 ;)

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 83 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2