RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mie Noi 22, 2017 1:12 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dar asta…nu va doare ?
MesajScris: Dum Ian 24, 2010 5:26 am 
Neconectat
veteran
veteran

probabil ca ai interpretat gresit.nu cred ca legio s-a referit la tine cind a spus ca pe prut(sau oricare alta locatie) accesul unor persoane ar trebui interzis.si aici ma refer la braconieri.cu 4 lansete de unul singur e cam mult.in anglia pe majoritatea baltilor se pescuieste numai cu 2 lansete(optional cu 3 dar contra cost).4 lansete fara nici un ajutor zic ca e mult si asta deoarece mi se intimpla des sa merg singur si sa am peste la amindoua lansete in acelasi timp.3 sau 4 pesti prinsi in acelasi timp cred ca ar fi cam mult pentru posibilitatile tale(fara nici un ajutor) sa-i scoti la mal si sa-i eliberezi in conditii optime.corect ca sunt zile cind nu-ti intra pesti nici la 4 lansete ce sa mai vorbim la 2.dar cred ca mersul la pescuit e o stare de binefacere si prinderea unui peste(sau mai multi) e un bonus.acum fiecare vede pescuitul din unghiuri diferite.cu toate ca ii tin partea lui legio(pe care tin sa precizez ca nu-l cunosc cu toate ca mi-as dori asta) nu vreau sa-mi atrag antipatii pe forum.fir intins...

Sus

MesajScris: Dum Ian 24, 2010 2:28 pm 
Neconectat
veteran
veteran

si eu sunt de parere cu kitz. aproape ca sunt sigur ca legio nu s-a referit la tine si nici nu te-a bagat in categoria traistari sau jepcari.
nu-mi place cum a evoluat discutia, mai ales ca nu sunt motive de cearta.

Sus

MesajScris: Dum Ian 24, 2010 8:22 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Legio ,
Este foarte usor de vazut ca eu nu sant un abonat al discutiilor pe forum . Intru mai des pe site-urile de pescuit pentru a culege informatiile de care simt ca am nevoie . Intru si pe forum , rar , citesc , tot in cautare de informatii , nu postez , las pe cei tineri ( eu am oleaca de varsta ) sa o faca .
Repet , am postat ca sa gasesc pareri la o problema care ma preocupa , nu ca sa intru in discutii coborate la nivel de jignire .
Si nici nu am timp de pierdut cu discutii de nivelul pe care-l stabilesti ( … dupa logica afectata de hormoni a unei femei la ciclu… ; …atingere ego-ului deja inflamat de testosteron sau de intixicatii etilice … ) .
Te asigur ca ma preocupa lucruri ceva mai serioase , razboaiele din viata mea au avut , au si vor avea motivatii mai inalte .
In incheiere , da-mi voie sa-mi exprim o nedumerire si sa-ti dau un sfat .
Nedumerirea : dupa sigla pe care ti-ai pus-o la nick pari a fi unul din staff-ul Revistei lu’Peste ; cum se explica faptul ca nimeni dintre colegi nu te trage de maneca atunci cand folosesti expresii ca cele puse in paranteza de mai sus ? ( nu astept raspuns , lasa-ma sa raman cu aceasta nedumerire ) .
Sfatul : daca se va mai intampla vre-odata sa intru pe acest forum ( desi nu cred ca o sa o mai fac ) ti-as fi recunoscator daca m-ai ignora .
Eu , unul , nu am a-ti mai spune nimic , chiar daca tu vei avea !

Sus

MesajScris: Dum Ian 24, 2010 8:50 pm 
Neconectat
veteran
veteran

si cu revista ce ai avut? ma rog, imi dau seama ca este inutil, ai promis ca nu mai intri. dar am sa raspund pt ceilalti care citesc ce ai scris tu.
undeva mai sus am atras atentia ca discutia a depasit deja un cadru normal. inchid topicul. daca totusi te razgandesti, poti continua disputa pe privat.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2