RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Joi Oct 19, 2017 9:06 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: coltul rusinii.
MesajScris: Vin Mar 19, 2010 8:10 pm 
Neconectat
somotei
somotei

nu stiu daca mai este topicul asta ,dar neaparat trebuie infiintat unul :(
SV 06 WKW microbuz transporter 94 sau 97 an fabricatie, culoare orange spre seara au coborat din el 4 pescari agricultori cum ii mai numea cineva pe forum si au inceput frate cu ecranul si da i in deal si da i in vale .
saracul scobar nu avea nici o scapare .
am stat de vorba cu ei frumos ,i am intrebat ce fac?
-pescuim domnule .ce ......... nu se vede?
le am explicat ca risca dosar penal ptr asta :oops: ......ca nu e frumos ,nici civilizat.
ca pescuitul se face in alt mod. degeaba . :mrgreen:
intrebare..........!ce e de facut totusi cu cazurile astea.colegul meu a vrut sa sune la 112 dar l am oprit sa nu ne rada in nas cineva de pe acolo.

Sus

Subiectul mesajului: Re: coltul rusinii.
MesajScris: Vin Mar 19, 2010 8:12 pm 
Neconectat
veteran
veteran

sollo scrie:
nu stiu daca mai este topicul asta ,dar neaparat trebuie infiintat unul :(
SV 06 WKW microbuz transporter 94 sau 97 an fabricatie, culoare orange spre seara au coborat din el 4 pescari agricultori cum ii mai numea cineva pe forum si au inceput frate cu ecranul si da i in deal si da i in vale .
saracul scobar nu avea nici o scapare .
am stat de vorba cu ei frumos ,i am intrebat ce fac?
-pescuim domnule .ce ......... nu se vede?
le am explicat ca risca dosar penal ptr asta :oops: ......ca nu e frumos ,nici civilizat.
ca pescuitul se face in alt mod. degeaba . :mrgreen:
intrebare..........!ce e de facut totusi cu cazurile astea.colegul meu a vrut sa sune la 112 dar l am oprit sa nu ne rada in nas cineva de pe acolo.

TREBUIA SA SUNATI!

https://m.facebook.com/Novobaits/

Sus

MesajScris: Vin Mar 26, 2010 8:00 pm 
Neconectat
pana
pana

sunat rapid --raportat braconaj direct ca poate tanti politista sau "tanase 4 clase"care raspunde la apel nu stie ce-i aia ecran,parasuta si alte bazaconii!!sau cel putin nu in sensul stiut de cei care-s gatuiti zilnic de asa tactici si practici !sunat si la un ziar sau la cateva ziare locale si anuntat ca urmeaza sa vina politia sa-i ia----astfel sa se intalneasca acolo capra cu lupul si cu varza!!!daca suni numai ziarul s-ar putea sa vina o tipa cu tocuri si sa se teama sa-i ia la intrebari pe hoti---insa la intrebat politia se pricep aproape toti ziaristii!!!!sa vezi pe urma stiri!!!

Sus

MesajScris: Vin Mar 26, 2010 8:07 pm 
Neconectat
somotei
somotei

inseamna ca nu prea cunosti mofturile celor de prin presa locala... (de exemplu, daca nu-i "protocol" - o cafeluta, o votcuta etc. - ciuciu articolas) :twisted:

Sus

MesajScris: Vin Mar 26, 2010 8:23 pm 
Neconectat
pana
pana

mai cunosc dintre ei--uni-s chiar pescari--si inca destul de buni--vezi Doru Popovici--jupanul ...si sigur ca sunt multi altii!!totu-i sa ai vointa....daca o luam de la inceput cu --oricum nu se face nimic---nu avem cum reusi in nici un domeniu--------Ca sa poti lua un tren trebuie sa fii in gara la ora respectiva si ca sa stii ora ---suni la infirmatii---daca-i ocupat---suni iar si tot asa pana-ti raspunde -----altfel patim ca ala cu---"da doamne sa castig la lotto""---rugaciuni,acatiste,manastiri,,pomene,,,,ajunsese diaperat omu repeta aproape obsesiv---"da doamne sa castig la lotto!""pana-ntr-o zi cand cica i s-a deschis cerul si i-a spus o voce----"da joaca odata ba.....in p---a mati!"

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2