RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Sep 23, 2017 11:59 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Joi Apr 15, 2010 6:47 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

A reusit sa isi faca cineva permis ANPA la asociatii din Iasi fara sa plateasca cotizatie de membru?

Sus

MesajScris: Vin Apr 16, 2010 5:42 pm 
Neconectat
veteran
veteran

http://www.agvps.ro/informatii2.php
da clic unde scrie Comunicat de presa Continuare si apoi clic unde scrie OK

Sus

MesajScris: Vin Apr 16, 2010 5:49 pm 
Neconectat
moaca
moaca

Si ce sa facem cu acest comunicat ? sa ne stergem la ..... :twisted:

Sus

MesajScris: Sâm Apr 17, 2010 7:40 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

@mircea13

V-ati scos permis ANPA in Iasi fara a cotiza la vreo asociatie sau nu?

Sus

MesajScris: Sâm Apr 17, 2010 10:47 am 
Neconectat
veteran
veteran

Nu. Si nici nu poti sa obtii permis ANPA decat de la o asociatie de pescari si acestea nu elibereaza fara sa le platesti lor cotizatia si mai nou donatia din partea ta in schimbul acestui permis.Numai bine. Mircea13

Sus

MesajScris: Sâm Apr 17, 2010 10:49 am 
Neconectat
moaca
moaca

mircea13 scrie:
Nu. Si nici nu poti sa obtii permis ANPA decat de la o asociatie de pescari si acestea nu elibereaza fara sa le platesti lor cotizatia si mai nou donatia din partea ta in schimbul acestui permis.Numai bine. Mircea13

Exista in tara asociatii care elibereaza permise ANPA fara nici o taxa suplimentara !

Sus

MesajScris: Sâm Apr 17, 2010 12:34 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

pana la urma unde e victoria din titlul topicului?

Sus

MesajScris: Sâm Apr 17, 2010 7:10 pm 
Neconectat
veteran
veteran

In Comunicatul de presa ANPA dar si in alte locuri scrie ca se elibereaza permise fara sa fii membru al unei asociatii( aceasta era victoria) in realitate lucrurile stau altfel deoarece rechinii de la AGVPS si filialele lor din teritoriu incaseaza cotizatii pe ruptele in schimbul permiselor emise de ANPA.\
Rezulta de ANPA si Ministerul Agriculturii nu fac nici cat o ceapa degerata in ochii celor de la AGVPS. Tineti cont de faptul ca intre membrii AGVPS sunt atat vanatori cat si pescari care au functii importante de stat si detin puterea de conducere si de decizie pe acesti oameni se bazeaza AGVPS in afirmatiile lor.Conducerea AGVPS nu poate fi inlaturata de la conducere deoarece se sustin unii pe altii mimand ca ei sunt alesi de membrii lor cotizanti si in realitate altfel stau lucrurile.Sunt sustinuti de un grup restrans de membrii care au interese comune cu ei si care ii voteaza mereu la toate adunarile generale la care participa numai invitati adica delegati alesi din randul membrilor asociatiei si nu toata adunatura ca sa ii poata critica si schimba din functie pe baza votului acestora.Cand pescarii se vor uni si vor intelege ca trebuie sa faca schimbari majore mai trebuie sa treaca 20 ani de acum incolo . Brucan a spus 20ani dar trebuie 40 ani.AGVPS ESTE CEA MAI MARE ASOCIATIE DIN TARA RESTUL NU CONTEAZA.
Sa auzim numai de bine.Mircea13

Sus

MesajScris: Mar Apr 20, 2010 5:58 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

ieri am ridicat permisul de la Asociatia Bradul din Piatra-Neamt,70 lei cotizatia si 30 permisul,oricum rezonabil fata de ajvps

Sus

MesajScris: Mar Apr 20, 2010 6:10 pm 
Neconectat
moaca
moaca

luci scrie:
ieri am ridicat permisul de la Asociatia Bradul din Piatra-Neamt,70 lei cotizatia si 30 permisul,oricum rezonabil fata de ajvps

Si ce iti ofera Asociatia Bradul sau ce fac ei pentru tine ?
Au vreun iaz unde poti pescuit gratis ? Vor face controale pe raurile / lacurile din zona ? (asta nu cred pentru ca nu au dreptul)

Sau doar ti-au luat "drept de smecher" 70 de ron ?

Ultima oară modificat de Ilie pe Mar Apr 20, 2010 6:12 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2