RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Sep 23, 2017 11:59 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Joi Iun 30, 2011 7:23 am 
Neconectat
pana
pana

ce pot sa va spun ca desi ordinul e suspendat( http://prietenipescaripascani.ro/forum/ ... 942.0.html ),se mai elibereaza permise.....sa nu va mire suntem in Romania....nu stiu daca e bine sa va spun dar din ce stiu se incearca separarea vanatorii de pescuit ,iar asociatiile sau cluburile care vor elibera permise sunt obligate sa obtina certificatul de identitate sportiva.La nivel de judete se incearca infiintarea de Asociatii judetene de pescuit sportiv ,infiintate dupa legea 69(sunt infiintate din cel putin 3 cluburi care au CIS),si in acest fel trec in subordinea Consiliilor Judetene iar acei 30 lei de pe permis sa vina totusi pentru pescarii SPORTIVI :D
PS vedeti ca sucevenii au demarat deja actiunea de infiintare a asociatiei judetene.....daca sunteti interesati va pot ajuta....stau in SV dar am buletin de IS :mrgreen:

Sus

MesajScris: Joi Iun 30, 2011 9:12 am 
Neconectat
somotei
somotei

eu unul m-am saturat de asociatii, cluburi si alte capuse. vreau sa pescuiesc RECREATIV (in spirit sportiv), nu-mi trebuie club sportiv sau mai stiu eu ce alte tampenii, pentru ca nu sunt pescar de competitii.
e o alta forma de a ni se lua niste bani aiurea :twisted:

Sus

MesajScris: Joi Iun 30, 2011 9:06 pm 
Neconectat
moaca
moaca

hai sa va spun o chestie cu taxa perceputa da AJVPS..
DA este prevazuta in Ordinului nr.15/20.01.2011 emis de M.A.D.R ca taxa de acces.. ok pana aici
dar ce e mai frumos e faptul ca in legislatie nu este prevazut ca neplata acestei taxe se sanctioneaza..au omis asta marii nostrii legiuitori pentru ca deja stiau ca taxa e ilegala... asa ca daca vor muschii mei... si vor.. nu le dau un leu la AJVPS... am permis de la Prieteni Pescari am platit acolo o taxa. pot sta linistit la pescuit si nu ma poate sanctiona nimeni..
DAR CE E MAI FRUMOS ABIA URMEAZA .. fiti atenti mai jos

Curtea de Apel Galati in dosar-ul numarul 146/44/2011, la data de 07.04.2011 ,,Suspendă executarea Ordinului [b]nr.15/20.01.2011 emis de M.A.D.R.Bucureşti precum şu a procedurii de emitere şi eliberare a permiselor de pescuit, recreativ/sportiv şi a Autorizaţiei de pescuit recreativ-sportiv. Anexa 1 la Deciza nr.116/28.01.20011 emisă în aplicarea ordinului de mai sus până la soluţionarea cauzei pe fond.,,
in consecinta nici o asociatie nu mai are ape in administrare deci nu se mai platesc taxe de acces.
[/b]
http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... A1MDY4Mw**

INDRAZNETII INVING. INTOTDEAUNA

Sus

MesajScris: Vin Iul 01, 2011 11:09 am 
Neconectat
veteran
veteran

Intrati aici si da-ti clic unde scrie Moldova apoi rulati la jud.Iasi si cititi
http://www.anpa.ro/index.php/pescuit-/sportiv.html
Nu tin partea nimanui dar vedeti ca PP cere 20 pe an pentru bratele moate ale Jijiei (Vechea albie a Jijiei care nu curge)
Eu am vizat la AJVPS si acum trebuie sa platesc 20 lei la PP si ca mine sunt destui pescari.

Sus

MesajScris: Vin Iul 01, 2011 1:13 pm 
Neconectat
pana
pana

boghy_25 scrie:
...DAR CE E MAI FRUMOS ABIA URMEAZA .. fiti atenti mai jos
Curtea de Apel Galati in dosar-ul numarul 146/44/2011, la data de 07.04.2011 ,,Suspendă executarea Ordinului [b]nr.15/20.01.2011 emis de M.A.D.R.Bucureşti precum şu a procedurii de emitere şi eliberare a permiselor de pescuit, recreativ/sportiv şi a Autorizaţiei de pescuit recreativ-sportiv . Anexa 1 la Deciza nr.116/28.01.20011 emisă în aplicarea ordinului de mai sus până la soluţionarea cauzei pe fond.,,
in consecinta nici o asociatie nu mai are ape in administrare deci nu se mai platesc taxe de acces.

Stiam de treaba asta... si ma intrebam... eu... care am platit deja... in luna martie... permis, cotizatie si am toate actele... in ce postura sunt ? Sunt in legalitate ? Sunt in ilegalitate ? Sau cei care ma controleaza, in baza a ce ma controleaza ?

Sus

MesajScris: Sâm Iul 02, 2011 2:17 pm 
Neconectat
pana
pana

"""adica eu cu cine votez??""--este de rasul curcilor ceea ce se intampla !!!curat murdar, nene Iancule!!

Sus

MesajScris: Sâm Iul 02, 2011 3:13 pm 
Neconectat
somotei
somotei

khozer scrie:
boghy_25 scrie:
...DAR CE E MAI FRUMOS ABIA URMEAZA .. fiti atenti mai jos
Curtea de Apel Galati in dosar-ul numarul 146/44/2011, la data de 07.04.2011 ,,Suspendă executarea Ordinului [b]nr.15/20.01.2011 emis de M.A.D.R.Bucureşti precum şu a procedurii de emitere şi eliberare a permiselor de pescuit, recreativ/sportiv şi a Autorizaţiei de pescuit recreativ-sportiv . Anexa 1 la Deciza nr.116/28.01.20011 emisă în aplicarea ordinului de mai sus până la soluţionarea cauzei pe fond.,,

Stiam de treaba asta... si ma intrebam... eu... care am platit deja... in luna martie... permis, cotizatie si am toate actele... in ce postura sunt ? Sunt in legalitate ? Sunt in ilegalitate ? Sau cei care ma controleaza, in baza a ce ma controleaza ?

lasand tampeniile deoparte si faptul ca suntem romani :cry: dupa legislatia in vigoare ar trebui sa se pescuiasca cu permis ANPA oriunde (daca a fost suspendata actuala lege, inseamna ca nici ce veche n-a fost abrogata) :!:

Sus

MesajScris: Dum Iul 03, 2011 10:57 am 
Neconectat
pana
pana

Tampenia din mintea mea suna cam asa:

adica eu, care am reusit sa iau permisul ANPA in luna Martie, pescuiesc linistit pe orice apa publica fara a ma intreba cineva ceva de vreo taxa sau altceva, bravo mie :!: , iar amicul meu, care a fost plecat in Franta si n-a putut sa-si ia permis pana acum, nu si-l va putea lua nici de acum incolo pentru ca legea a fost suspendata.

...

Sau altfel zis cei care si-au luat permis si nu aveau unde sa pescuiasca se bucura de suspendarea legii. Ma intreb ce se vor face cei care au unde sa pescuiasca dar nu-si vor putea lua permisul ?

Sus

MesajScris: Dum Iul 03, 2011 1:24 pm 
Neconectat
moaca
moaca

asta e paradoxul in Romania...poti fi un Ilegal .. Legal.. rasul curcilor

INDRAZNETII INVING. INTOTDEAUNA

Sus

MesajScris: Dum Iul 03, 2011 3:11 pm 
Neconectat
veteran
veteran

:D :D da..da...si militian si infractor! :D :D :D ....fara aluzie...

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2