RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mie Noi 22, 2017 1:13 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Permis 2012
MesajScris: Mie Ian 25, 2012 8:47 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

thefather scrie:
Mircea e "a toate stiutor", ți-a dat un link si te-a rezolvat. Trebuie sa verifici tu daca linkul e bun sau e de actualitate.

:)

Sus

MesajScris: Mie Ian 25, 2012 10:33 am 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

maxoni scrie:
da chiar ,nu putem oare sa platim doar la anpa 30 lei si sa ne dea PG SI avizul PP in baza unei chitante de la trez. care sa fie valabila tot anul...membrii cu interes direct in vreo asociatie sa se abtina sa-mi raspunda

Cred ca se poate, numai ca permisul ANPA trebuie ridicat de la o filiala a agentiei. Astept un raspuns la o solicitare de informatii trimisa ANPA si o lamurim. Totusi, e destul de clara situatia atata vreme cat pe site-ul ANPA scrie clar ca se poate pescui si in baza chitantei de la trezorerie care atesta achitarea sumei de 30 lei pentru noile cartoane ANPA. Iar pe graniceri nu-i intereseaza carnetul de membru la vreo asociatie, ii intereseaza doar ANPA.

Sus

MesajScris: Mie Ian 25, 2012 11:19 am 
Neconectat
veteran
veteran

@thefather
Daca tu stii mai mult dece nu scrii ?
Sunt unii care vor sa li se dea mura in gura . Dece sa se mai oboseasca ei sa citeasca legislatie daca se gasesc fraieri care sa le dea lor raspunsuri strict la obiect.Cititi daca vreti sa stiti !
Datorita tie si altora ca tine userii nu mai au curajul sa scrie nimic pe forum ca voi repede incepeti sa faceti misto de toata lumea.Eu stiu ca te-a deranjat ca tu esti membru la PP si pierdeti membrii cotizanti la voi.daca scot permise direct de la ANPA. Fiecare pescar e liber sa aiba permis de unde vrea el si nu il opreste nimeni ca sa faca parte din mai multe asociatii din judetul unde locuieste sau din tara.Si eu am scrisw la ANPA si nu am primit inca nici un raspuns. ANPA si MADR in general nu raspund la scrisori sau reclamatii sunt stat in stat. De remarcat ca totusi ANPA a mai scris ceva pe site-ul propriu pentru a lamuri pescarii sportivi.
Am dat telefon la AVPS Iasi si i-am intrebat pe ce temen au autorizatie de pescuit pe Prut eliberata de ANPA ? Mi-sa comunicat ca este pe 5 ani .ANPA este vinovata pentru toata aceasta situatie creeata la nivel national.care a dus la suspiciuni,confuzie,discutii contradictorii,acuze,etc
Timpul le v-a rezolva pe toate...

Sus

MesajScris: Mie Ian 25, 2012 12:01 pm 
Neconectat
moaca
moaca

mircea13 scrie:
@thefather
Daca tu stii mai mult dece nu scrii ?

nu prea am timp sa scriu pe forumuri si unele chestii nu le stiu.
mircea13 scrie:
Sunt unii care vor sa li se dea mura in gura . Dece sa se mai oboseasca ei sa citeasca legislatie daca se gasesc fraieri care sa le dea lor raspunsuri strict la obiect.Cititi daca vreti sa stiti !

bravo pentru ce faci....dar ne-ai disperat cu linkurile. ar trebui sa te taxeze RVP pentru reclama.
mircea13 scrie:
Datorita tie si altora ca tine userii nu mai au curajul sa scrie nimic pe forum ca voi repede incepeti sa faceti misto de toata lumea.

Eu nu am facut misto nimeni, mai ales de tine, ti-am facut o descriere simpla.
mircea13 scrie:
Eu stiu ca te-a deranjat ca tu esti membru la PP si pierdeti membrii cotizanti la voi.

Nu sunt membru APP. Eu nu castig din cotizatiile lor. Eu ii ajut.
mircea13 scrie:
Daca scot permise direct de la ANPA. Fiecare pescar e liber sa aiba permis de unde vrea el si nu il opreste nimeni ca sa faca parte din mai multe asociatii din judetul unde locuieste sau din tara.Si eu am scrisw la ANPA si nu am primit inca nici un raspuns. ANPA si MADR in general nu raspund la scrisori sau reclamatii sunt stat in stat. De remarcat ca totusi ANPA a mai scris ceva pe site-ul propriu pentru a lamuri pescarii sportivi.
Am dat telefon la AVPS Iasi si i-am intrebat pe ce temen au autorizatie de pescuit pe Prut eliberata de ANPA ? Mi-sa comunicat ca este pe 5 ani .ANPA este vinovata pentru toata aceasta situatie creeata la nivel national.care a dus la suspiciuni,confuzie,discutii contradictorii,acuze,etc
Timpul le v-a rezolva pe toate...

Succes pe viitor in consultanta cu privire la legea in domeniu. Pe multi ii doare in c.r de legea in totalitate, ei vor numai avizul si permisul pentru a fi pe prut si acolo devin braconieri in toata regula, niste criminali, comercianti de cantitati enorme de peste, nu fac si nici nu lasa curatenie dupa ce termnina de pescuit.

Sus

MesajScris: Mie Ian 25, 2012 3:36 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Pentru informarea ta eu ma numesc Mircea Osoianu si semnez Mircea 13 deoarece ziua mea de nastere este 13.Referitor la taxa vezi aici
http://www.revistalupeste.ro/revista-lu ... actia.html :))
Nu ma intereseaza nici o asociatie si nu tin partea nimanui ca nu am interese materiale sau spirituale. Ce scriu pe forum o fac pentru informarea corecta a userilor si pentru ca acest forum sa fie activ si atractiv pentru toata lumea.Pentru asta nu ma plateste nimeni fac munca voluntara :-h
Numai bine

Sus

MesajScris: Mie Ian 25, 2012 7:06 pm 
Neconectat
moaca
moaca

Ma bucur sa va cunosc domnule redactor. :-bd

faceti o treaba foarte buna. pe viitor sa faceti un post cu linkuri utile.

Sus

MesajScris: Mie Ian 25, 2012 7:52 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

mie imi plac linkurile lui Mircea.
Daca nu imi spunea sa dau click dreapta si scroll, poate scapam din vedere unele informatii.

Sus

MesajScris: Joi Ian 26, 2012 7:19 am 
Neconectat
veteran
veteran

Eu ce scriu e pentru incepatori care pun intrebari nu pentru asi ca voi care stiti sa manuiti undita si calculatorul foarte bine.Va invit si pe voi sa face la fel adica sa scriti raspunsuri la intrebarilor unor pescari mai putin experimentati.Daca nu va plac postarile mele sau a altora aveti deplina libertate sa le sariti si sa nu le cititi.Mai aveti o posibilitate de a ma combate adica sa raspundeti voi inaintea mea si in felul asta imi luati painea de la gura. :)) Numai bine

Sus

MesajScris: Joi Ian 26, 2012 12:17 pm 
Neconectat
pana
pana

mircea13 scrie:
Eu ce scriu e pentru incepatori care pun intrebari nu pentru asi ca voi care stiti sa manuiti undita si calculatorul foarte bine.Va invit si pe voi sa face la fel adica sa scriti raspunsuri la intrebarilor unor pescari mai putin experimentati.Daca nu va plac postarile mele sau a altora aveti deplina libertate sa le sariti si sa nu le cititi.Mai aveti o posibilitate de a ma combate adica sa raspundeti voi inaintea mea si in felul asta imi luati painea de la gura. :)) Numai bine

aşa-ţi trebuie. dai mură-n gură şi rămân o grămadă de neuroni nefolosiţi! :mrgreen:

Sus

MesajScris: Joi Ian 26, 2012 12:25 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

mircea13 scrie:

hai ca link-urile tale sunt utile,cel putin pe mine m-au ajutat...cred ca devii un fel de Raed Arafat al acestui forum :-bd :-bd

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2