RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Sep 23, 2017 11:59 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Permis 2012
MesajScris: Joi Ian 26, 2012 2:44 pm 
Neconectat
somn
somn

maxoni scrie:
hai ca link-urile tale sunt utile,cel putin pe mine m-au ajutat...cred ca devii un fel de Raed Arafat al acestui forum :-bd :-bd

atentie la atacurile politice/"pescaresti" ...azi sus, maine jos si iar sus... :wink:

Sus

MesajScris: Sâm Feb 25, 2012 1:38 pm 
Neconectat
moaca
moaca

"În atenţia deţinătorilor de Autorizaţii de Pescuit Recreativ-Sportiv si a posesorilor de premise de Pescuit Recreativ-Sportiv nemembri

Posesorii permiselor de pescuit recreativ-sportiv pot practica pescuitul recreativ/sportiv pe toate habitatele piscicole naturale, cu excepţia Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării.

Pe o zonă de pescuit autorizată, pescuitul recreativ/sportiv se poate practica atât de membrii asociaţiilor deţinătoare de autorizaţie de pescuit recreativ/sportiv cât şi de nemembri cu respectarea Regulamentului propriu al asociaţiei, iar pe zonele neautorizate pescuitul recreativ/sportiv se face numai pe baza permiselor de pescuit recreativ/sportiv emise de Agenţia Naţională pentru Pescuit şi Acvacultură (denumită în continuare ANPA), cu respectarea legislaţiei în vigoare.

Asociaţiile de pescari sportivi sunt obligate să practice pe zonele autorizate pentru pescuit recreativ/sportiv tarifele aprobate de ANPA pe săptămână/lună/an şi să organizeze controale zilnice cu privire la verificarea modului de practicare al pescuitului recreativ/sportiv şi pentru a încasa taxe de pescuit la nemembri.

Asociaţiile sunt obligate să permită accesul la resursele acvatice vii şi la pescarii nemembri, cu condiţia ca aceştia să achite tariful pentru pescuit conform Regulamentului propriu al asociaţiei de practicare a pescuitului recreativ/sportiv.

Permisele de pescuit recreativ-sportiv se eliberează de ANPA nominal atât la persoane fizice cât şi la Asociaţiile de pescari sportivi care deţin Autorizaţii de pescuit recreativ/sportiv, prin structurile sale regionale.

Cei interesaţi pot suna la sediile filialelor regionale şi la ANPA-sediul central din Bucureşti sau puteți accesa programul de primire documente şi eliberare permise de pescuit recreativ/sportiv, pe care-l ataşăm."

Sursa : http://www.anpa.ro/index.php/component/ ... -aprs.html

Fişiere ataşate:
Eliberari Permise ANPA - Moldova.jpg
Eliberari Permise ANPA - Moldova.jpg [ 335.95 KiB | Vizualizat de 414 ori ]

MesajScris: Lun Mar 12, 2012 3:45 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

A incercat cineva sa ia permisul direct de la ANPA Iasi?

Ca vad ca in lista lor actuala nu mai apare si Iasul.

http://www.anpa.ro/images/stories/documents/Program%20Permise%202012.pdf

Sus

MesajScris: Lun Mar 12, 2012 9:40 pm 
Neconectat
somotei
somotei

si Suceava a disparut subit :oops:

Sus

MesajScris: Mar Mar 13, 2012 6:50 pm 
Neconectat
moaca
moaca

l-am sunat pe Dnul Mogos de mi-au sarit capacele..ca vine saptamana viitoare si viitoare a tot ramas de vreo luna....
ce mi-a spus mine si am si facut am trimis un plic ce continea chitanta trez+copie ci+plic autoadresat catre anpa galati iar ei dupa ce mi se elibereaza permisul mi-l trimit prin posta in plicul autoadresat

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2