RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mie Sep 20, 2017 6:31 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
MesajScris: Joi Mar 01, 2012 10:26 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Pe avizul care il elibereaza APP o sa gasiti scris ROSCI0213 Raul Prut . Adica despre acest act normativ e vorba
http://natura2000.mmediu.ro/upl//formul ... andard.pdf

Sus

MesajScris: Joi Mar 01, 2012 11:08 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Dan Luca scrie:
.... Iar noi "Revista lu' Peste" avem obligatia sa informam cititorii despre posibilitatile pe care le au, ca sa poata alege ce e mai bine pentru ei.

Dane, ce-mi recomanzi anul acesta?

Sus

MesajScris: Joi Mar 01, 2012 11:41 pm 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

petru scrie:
@nelu vezi ca duci lumea in eroare cu ordinul acela
Curtea de apel GALAŢI
GALAŢI
Dosare
Informaţii detaliate despre dosar

Numãr unic dosar: 1090/44/2011
Înregistrat în data de: 26.08.2011
Obiect dosar: suspendare executare act administrativ
Materia juridicã: Contencios administrativ şi fiscal
Stadiu procesual: Fond
Părţi: ASOCIAŢIA JUDEŢEANĂ A VÂNĂTORILOR ŞI PESCARILOR SPORTIVI GALAŢI : Reclamant
MINISTERUL AGRICULTURII ŞI DEZVOLTĂRII RURALE BUCUREŞTI : Pârât
MINISTERUL MEDIULUI ŞI PĂDURILOR : Pârât
CĂI DE ATAC:
Tip acţiune Data declarare Cine declara
Recurs 27/12/2011 MINISTERUL AGRICULTURII ŞI DEZVOLTĂRII RURALE BUCUREŞTI
Recurs 22/12/2011 MINISTERUL MEDIULUI ŞI PĂDURILOR
Pagina 1

TERMENE DE JUDECATÃ:
Data Detalii
19/09/2011 Amână cauza
Solutie: PENTRU STUDIUL ÎNTÂMPINĂRII
24/10/2011 Amână cauza
Solutie: pentru a se depune o copie a Ord. nr. 15/2011
07/11/2011 Amână pronunţarea
Solutie: Pron. 09.11.2011
09/11/2011 Admite cererea
Solutie: nr.356/Admite acţiunea. Dispune suspendarea executării Ordinului comun nr. 159-1.266/2011 emis de pârâtele Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale şi Ministerul Mediului şi Pădurilor până la soluţionarea în fond a cererii privind anularea ordinului mai sus menţionat. Executorie. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicare.
Pagina 1

Petru, imi cer scuze, dar in acest caz, voi duceti lumea in eroare! Nu am facut decat sa citez dintr-un ordin postat pe prima pagina a site-ului vostru!
Nu pot decat sa remarc, ca si ceilalti pescari dealtfel, ca in vremea ce lumea asteapta de la voi raspunsuri punctuale la intrebari pe probleme de interes general, voi nu faceti altceva decat referiri la legi care azi exista maine nu, eventual o scurta teorie a economiei sau a bugetului! Eu unul, astept deja cu interes, in continuarea discutiei noastre, viziunea PP in ceea ce priveste teoria chibritului! In loc sa veniti sa spuneti concret ce ati facut ca asociatie in ultimii ani, voi va plangeti de ceea ce nu o sa faca altii in materie de combatere a braconajului! Daca vi se cer cifre, nu aveti! Daca vi se cer actiunile concrete de combatere a braconajului desfasurate, nu aveti! Ce aveti voi? O casierie! Unde pescarii trebuie sa vina aliniati frumos, sa umple buzunarele asociatiei ... ca vezi .... de anul asta aveti o mare responsabilitate ... aceea de a proteja Prutul de braconieri. Imi vine sa rad ... dar mai mult sa plang ...

Sus

MesajScris: Joi Mar 01, 2012 11:52 pm 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

Teodor scrie:
nelu scrie:
Iar avizul de mediu il puteti cere dupa ce achitati cei doar 30 lei pentru cartonul ANPA.

@Nelu,
Numarul de avize emise poate fi oricind limitat la un numar de "X" pe an. ;;)
(anul asta nu e cazul....)

Si cum o sa faceti selectia "preafericitilor" beneficiari? Pe ochi frumosi, pe damigene cu vin, pe suta de euro? Chiar ati ajuns sa credeti ca daca sunteti custozii unei arii protejate va situati deasupra tuturor institutiilor si a legilor din tara asta? Numa' de mistouri sunteti buni ... halal raspunsuri ...

Sus

MesajScris: Vin Mar 02, 2012 6:23 am 
Neconectat
veteran
veteran

Semnati si voi aceasta petitie sau initiati o noua petitie in acest sens.Ministerul agriculturii si al mediului ar trebui sa sustina aceast prioect in parlamentul Romaniei cat mai urgent posibil.
http://www.petitieonline.ro/petitie/int ... 08045.html
Trebuie adunate semnaturi din toate judetele limitrofe raului Prut si nu numai.

Sus

MesajScris: Vin Mar 02, 2012 9:26 am 
Neconectat
moaca
moaca

nelu scrie:
...
Petru, imi cer scuze, dar in acest caz, voi duceti lumea in eroare! Nu am facut decat sa citez dintr-un ordin postat pe prima pagina a site-ului vostru!
...

Recunosc ca eu sunt cel vinovat de publicarea acelui ordin. De asemnea trebuie sa adaug ca la momentul in care l-am publicat, eu personal, nu stiam de suspendarea sa.
Pe de alta parte, documentele amintite in introducerea la acest ordin si care au stat la baza sa sunt inca functionale.

In ce priveste "teoria chibritului" din ce observ esti din cei care vad numai partea goala a paharului.
Si-ti dau si exemplu: cind cei de la PF au pus problema suspendarii pescuitului pe Prut nu prea am vazut sa luati atitudine. Daca ma insel te rog sa-mi indici unde ai / ati facut acest lucru.

Bile negre si albe sunt la toti in curte, numai ca fiecare vede ce doreste.

O zi buna.

Sus

MesajScris: Lun Mai 07, 2012 5:59 pm 
Neconectat
moaca
moaca

traim in Romania..................se pare ca eliberarea avizului de mediu nu dureaza doar 30 lucratoare
am depus cererea oe 24martie si nici acum nu l-am primit desi au trecut 44 zile calendaristice- 30lucratoare.....
sincer nu ma asteptam sa dureze atat , dar sper macar pana saptamana viitoare sa vina....

Sus

MesajScris: Lun Mai 07, 2012 6:29 pm 
Neconectat
somn
somn

de curiozitate, astepti aviz fara anpa 2011 sau 2012?
ca alea pe 2012 nu au ajuns inca la pp si nu din vina asociatiei, iar pt ala din 2011 esti doar tu vinovat

Sus

MesajScris: Lun Mai 07, 2012 8:07 pm 
Neconectat
moaca
moaca

vorbeam de aviz de mediu oby nu de permise
care daca aveam permis in 2011 il elibera pe loc
daca nu aveam permis pe 2011 (cazul meu, am avut 2008,2009,2010 dar un nou membru in familie m-a facut sa nu pot pescui in 2011) durata de eliberare era 30zile lucratoare asa spunea asociatia chiar pe forumul lor
dar.......
treaba cu permisele de pescuit nu-si are loc aici...eu il astept pe al meu de la Galati, nu am facut nici un demers la PP deci nu am nici o asteptare de la ei

Sus

MesajScris: Lun Mai 07, 2012 8:25 pm 
Neconectat
somn
somn

cu aviz si fara permis nu mergi la prut si nici invers
dar permis fara aviz poti primi direct de la anpa, deci probabil astia erau pasii corecti intii permis dupa care aviz pe loc

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2