RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Vin Sep 22, 2017 8:19 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Eliberare aviz de mediu pe 2012
MesajScris: Joi Feb 23, 2012 2:17 pm 
Neconectat
veteran
veteran

download/file.php?id=19497&mode=view
Aici este adresa Planet Baits

Ultima oară modificat de mircea13 pe Joi Feb 23, 2012 2:19 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: Joi Feb 23, 2012 2:19 pm 
Neconectat
veteran
veteran

mircea13 scrie:
http://forum.revistalupeste.ro/download/file.php?id=19497&mode=view

Multumim nea Mircea :wink:

Sus

MesajScris: Vin Feb 24, 2012 8:07 am 
Neconectat
veteran
veteran

Si care-i legatura cu titlul subiectului? 8-}

Sus

MesajScris: Vin Feb 24, 2012 8:33 am 
Neconectat
veteran
veteran

andronic cristian scrie:
Si care-i legatura cu titlul subiectului? 8-}

=)) =)) =))
Aici se elibereaza avizele de mediu :lol:
De luna trecuta, sediul Asociatiei Prieteni Pescari este la aceiasi adresa ca si Planet Baits. Totodata, avizele de mediu se mai elibereaza si la Cot Alb (Canta), Luigi (in Alexandru) si la Cristi (Cuibul Pescarilor) CUG.

Sus

MesajScris: Mie Feb 29, 2012 3:40 pm 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

Iar avizul de mediu il puteti cere dupa ce achitati cei doar 30 lei pentru cartonul ANPA. Nu trebuie sa faceti parte dintr-o asociatie de pescuit pentru asta, unde platiti cam de 3 ori mai mult doar ca sa fiti membri acolo si sa asigurati niste salarii sau alte cheltuieli aiurea. Vestea buna e ca in fiecare oras mare se gaseste un inspector la care trebuie depuse cele necesare (chitanta trezorerie, copie buletin). Prin urmare, nu trebuie sa mergem pana la filiala ANPA din Galati, avem inspectori si in Iasi si in Bacau si in Neamt si in Suceava etc.

Sus

MesajScris: Mie Feb 29, 2012 5:08 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Deci ca sa pescuiesc pe siret sau prut ajunge asta?Ca nu ma pricep asa tare :"> Si sincer nu vreau sa ma inscriu in vre-o asociatie

Sus

MesajScris: Mie Feb 29, 2012 5:42 pm 
Neconectat
pana
pana

nelu scrie:
Iar avizul de mediu il puteti cere dupa ce achitati cei doar 30 lei pentru cartonul ANPA. Nu trebuie sa faceti parte dintr-o asociatie de pescuit pentru asta, unde platiti cam de 3 ori mai mult doar ca sa fiti membri acolo si sa asigurati niste salarii sau alte cheltuieli aiurea. Vestea buna e ca in fiecare oras mare se gaseste un inspector la care trebuie depuse cele necesare (chitanta trezorerie, copie buletin). Prin urmare, nu trebuie sa mergem pana la filiala ANPA din Galati, avem inspectori si in Iasi si in Bacau si in Neamt si in Suceava etc.
eu zic sa va grabiti cu permisele de la ANPA fiindca dupa ultima sedinta de la Bucuresti lucrurile stau altfel.Iar avizul de ACCES se obtine in baza unei cereri si nu scrie nicaeri ca se va elibera pe loc(in termen de 30 zile) anul acesta e gratis,dar nu si la anul.Poate ca ar trebui sa va spun care a fost punctul de vedere al asociatiilor vizavi de faptul ca ANPA da permise.....daca le da si nu are inspectorii suficienti care sa faca control ar trebuie sa nu aiba pretentii la controale din partea asociatiilor priviind combaterea braconajului .....e simplu ne luam toti permise ANPA e moca si nu mai intereseaza pe nimeni de ce se mai intampla pe balta...asteptand sa vina ANPA in control

Sus

MesajScris: Mie Feb 29, 2012 9:58 pm 
Neconectat
moaca
moaca

nelu scrie:
Iar avizul de mediu il puteti cere dupa ce achitati cei doar 30 lei pentru cartonul ANPA.

@Nelu,
Numarul de avize emise poate fi oricind limitat la un numar de "X" pe an. ;;)
(anul asta nu e cazul....)

Sus

MesajScris: Joi Mar 01, 2012 10:00 am 
Neconectat
veteran
veteran

ce avantaje are un pescar daca face parte dintr-o asociatie, fata de simpla detinere a unui permis anpa?
cum se imparte bugetul unei asociatii (in general vorbind)? in afara de cheltiuieli administrative ce alte cheltuieli si cat procentual sunt alocate pentru alte activitati?
ajvps-urile sunt asociatii destul de opace la comunicare. m-as bucura daca as primi raspuns de la cei din app sau de la oricine altcineva poate explica.

@ sorin daringa. din cate stiu, raspunsul la intrebarea ta este da. banuiesc totusi, ca si cei din asociatii au argumentele lor.

Sus

MesajScris: Joi Mar 01, 2012 11:08 am 
Neconectat
moaca
moaca

ce program aveti la Planet Baits pt a putea veni sa iau avizul de mediu?
pot veni cu o copie dupa chitanta de la trezorerie, originalul vreau sa-l trimit prin posta catre ANPA Galati, se pare ca inspectorul care trebuia sa ajunga la Iasi nu mai poate ajunge...si trebuie trimis plic autoadresat cu copie CI + chitanta trezorerie

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 30 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2