RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Joi Oct 19, 2017 2:36 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 114 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA CARP BAIT EDITIA A III A
MesajScris: Joi Apr 20, 2017 1:24 pm 
Neconectat
pana
pana

Nu-i chiar aşa. Pe ambele locaţii se pescuieşte cu 4 beţe, deci tot îi bagi cumva în 30 de metri. Şi oricum e sărbătoare dacă sunt mai mult de 20 de pescari pe baltă într-o zi. Cam scump dormitul pe malul bălţii.

Sus

MesajScris: Joi Apr 20, 2017 2:24 pm 
Neconectat
somn
somn

Lucian SV scrie:
Nu-i chiar aşa. Pe ambele locaţii se pescuieşte cu 4 beţe, deci tot îi bagi cumva în 30 de metri. Şi oricum e sărbătoare dacă sunt mai mult de 20 de pescari pe baltă într-o zi. Cam scump dormitul pe malul bălţii.

Nu te mai plange. Vii sau nu vii !? Achita avansul ca sa stiu ca vii :*

Sus

MesajScris: Joi Apr 20, 2017 3:11 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Lucian, mergi intr o zi frumoasa pe Frasin la pescuit, cand este balta plina, si dupa mai discutam...nu are rost discutia, fiecare stie cum isi dramalueste businesul ;)

Sus

MesajScris: Joi Apr 20, 2017 3:35 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Andrei,daca inchiriezi 20 de locuri o sa te trezesti dimineata cu inca 5 carasari intre tine si celalalt. Pe balta asta locurile de pescuit sunt doar imaginare...una ti se spune cand te duci in "stand" si una vezi dimineata cand te trezesti

Sus

MesajScris: Vin Apr 21, 2017 12:21 am 
Neconectat
pana
pana

Cristi Chiritoi scrie:
Bogdan Zaharia scrie:
Lucian, mergi intr o zi frumoasa pe Frasin la pescuit, cand este balta plina, si dupa mai discutam...nu are rost discutia, fiecare stie cum isi dramalueste businesul ;)

Chiar din copac nu am căzut Baz!
Chirițoi de ce oare nu stai la banca ta? Chiar nu te-ai prins că ești în Divizia J față de mine? Nu știu de ce am senzația că eu când mă distram prin Iași tu dădeai bună ziua la statuile din Copou. Cu pașii tăi mici și îndesați spuneai ”Bună dimineața” lui Kogâlniceanu, iar când ajungeai la Expoziției, îi spuneai ”Bună seara” lui Eminescu!

Sus

MesajScris: Vin Apr 21, 2017 7:12 am 
Neconectat
somn
somn

Ma scuzi Campionule ca te-am trezit. Ai vrut sa fii destept si in mintea ta ti-a reusit. Fir intins !!!

Sus

MesajScris: Sâm Apr 22, 2017 8:29 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Lucian SV scrie:
Cristi Chiritoi scrie:
Bogdan Zaharia scrie:

Chiar din copac nu am căzut Baz!
Chirițoi de ce oare nu stai la banca ta? Chiar nu te-ai prins că ești în Divizia J față de mine? Nu știu de ce am senzația că eu când mă distram prin Iași tu dădeai bună ziua la statuile din Copou. Cu pașii tăi mici și îndesați spuneai ”Bună dimineața” lui Kogâlniceanu, iar când ajungeai la Expoziției, îi spuneai ”Bună seara” lui Eminescu!

Felicitari pentru locul in care sunteti, divizia A, cel mai probabil. Ne puteti impartasi, si noua muritorilor de rand, cum e acolo, sus de tot?
Ia si iti vezi de treaba daca nu participi, nu inteleg ce tot te bagi in seama daca nu ai achitat un avans si tot dai sfaturi pe aici. Ia si fa macheta pentru clasament, cam asta e tot cu ce poti ajuta, daca tot ai timp liber.
Crezi ca restul nu stim ca balta e scumpa, ca nu e echilibrata, ca nu sunt multi pesti mari etc, dar nu avem de ales, asta avem, cu asta dam inainte. E pacat de implicarea lui Bogdan de pana acum ca acest concurs sa nu se mai tina.

Sus

MesajScris: Sâm Apr 22, 2017 10:46 pm 
Neconectat
pana
pana

mironalin scrie:
Felicitari pentru locul in care sunteti, divizia A, cel mai probabil. Ne puteti impartasi, si noua muritorilor de rand, cum e acolo, sus de tot?
Ia si iti vezi de treaba daca nu participi, nu inteleg ce tot te bagi in seama daca nu ai achitat un avans si tot dai sfaturi pe aici. Ia si fa macheta pentru clasament, cam asta e tot cu ce poti ajuta, daca tot ai timp liber.
Crezi ca restul nu stim ca balta e scumpa, ca nu e echilibrata, ca nu sunt multi pesti mari etc, dar nu avem de ales, asta avem, cu asta dam inainte. E pacat de implicarea lui Bogdan de pana acum ca acest concurs sa nu se mai tina.

Și dacă tot te-ai băgat în discuție ai adus vreun element de noutate? Sau ai vrut să știe toată lumea că ești așa cum ești? ;)
ps. Dacă nu ești avocatul persoanelor în discuție este mai bine să nu te bagi! Dar dacă tot te bagi ar fi bine să nu dai sfaturi cu privire la ce ar trebui să facă unul sau altul, fiindcă în general românii fac ceea ce știu mai bine! Nu cred că e greu de ghicit! ;)

Sus

MesajScris: Dum Apr 23, 2017 8:56 am 
Neconectat
somotei
somotei

Lucian SV scrie:
andreinegru scrie:
Oricum ceva e putred in Danemarca, matimatica mea de balta zice asa : 20echipe x taxa 24ore x 3 zile = 20 x 60 x 3= 3600 lei atat ar costa daca am face o Braila organizata !
De unde si pana unde taxa de 6000 lei pentru inchirierea baltii ?

Acelaşi lucru e valabil şi pentru Păuşeşti. Trei miuţe pentru 48 de ore!
Dacă domnii care deţin aceste bălţi îmi prezintă o situaţie din care rezultă că ei încasează aceşti bani în mod curent pentru 72 de ore, respectiv 48 de ore îi înţeleg. Altfel chiar e ceva putred în Danemarca.

Domnul LUCIAN va asteptam la iaz in fiecare weekend si sa faceti calcule sa vedeti ce spuneti dupa aia, in plus pe acest iaz nu se preteaza concursuri cu multe echipe, deci castigurile nu sunt mari.In plus avem pretentia ca concursurile care se fac sa fie ca acele din capitala . Ca sa fie bine vorba lui Andrei, faceti cate o braila si iesiti mai bine.Cu stima

Sus

MesajScris: Dum Apr 23, 2017 10:23 am 
Neconectat
pana
pana

Discuția asta nu-și are locul aici. Dacă vrei vezi că Sorin. are niște nelămuriri asemănătoare aici viewtopic.php?f=30&t=13838&p=171271#p171271

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 114 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următorul

Ora este UTC + 2