RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Sep 23, 2017 11:57 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Prinderea crapului in sezonul rece
MesajScris: Lun Noi 26, 2012 12:14 pm 
Neconectat
somn
somn

Poate s-a mai discutat, dar e mult de cautat, prin urmare poate fi un subiect de actualitate... Cum am putea prinde crap/caras in perioada asta?:
1. stationar
2. apa curgatoare.

Ultima oară modificat de Cristi Chiritoi pe Lun Noi 26, 2012 2:40 pm, modificat 1 dată în total.

Sus

MesajScris: Lun Noi 26, 2012 2:02 pm 
Neconectat
veteran
veteran

probabil cel mai important in sezonul rece e localizarea crapului.viermusii sunt cea mai indicata nada.

Sus

MesajScris: Lun Noi 26, 2012 6:51 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Kitz, dupa cum stii, in tara majoritatea administratorilor de lacuri scad apa inaintea iernii si incep navodirea, de aceea pescuitul in incinte se inchide. Mai raman ca optiuni apele libere care pot fi statatoare: baraje + iazurile "nimanui" si curgatoare. Ambele categorii sufera de lipsa pestilor pe toata perioada anului nu doar in sezonul rece. Deci subiectul e mai mult decat interesant, as putea sa-l cataloghez drept "dureros". Oricum nu cred ca cineva "va da din casa" vreo locatie in care mai reuseste sa prinda crapi in sezonul rece :-? chiar daca sunt putini pescarii nesportivi care intra pe forum... Oricum chiar si eu daca as sti nu cred ca as face public locul :-h , dar o descriere a caracteristicilor acestuia as posta aici :) . Sa speram ca exista vreun norocos care stie un astfel de loc si ne povesteste si noua cum arata. 8->

Sus

MesajScris: Lun Noi 26, 2012 6:59 pm 
Neconectat
somn
somn

andronic cristian scrie:
Kitz, dupa cum stii, in tara majoritatea administratorilor de lacuri scad apa inaintea iernii si incep navodirea, de aceea pescuitul in incinte se inchide. Mai raman ca optiuni apele libere care pot fi statatoare: baraje + iazurile "nimanui" si curgatoare. Ambele categorii sufera de lipsa pestilor pe toata perioada anului nu doar in sezonul rece. Deci subiectul e mai mult decat interesant, as putea sa-l cataloghez drept "dureros". Oricum nu cred ca cineva "va da din casa" vreo locatie in care mai reuseste sa prinda crapi in sezonul rece :-? chiar daca sunt putini pescarii nesportivi care intra pe forum... Oricum chiar si eu daca as sti nu cred ca as face public locul :-h , dar o descriere a caracteristicilor acestuia as posta aici :) . Sa speram ca exista vreun norocos care stie un astfel de loc si ne povesteste si noua cum arata. 8->

Exact, nimeni nu va spune locul.....dar macar unele informatii despre strategii, monturi, fire, ace...chestii din astea de finete /:)

Sus

MesajScris: Lun Noi 26, 2012 7:13 pm 
Neconectat
veteran
veteran

voi nu aveti balti sa le pescuiti iar eu nu am timp.

Sus

MesajScris: Lun Noi 26, 2012 7:16 pm 
Neconectat
veteran
veteran

kitz scrie:
voi nu aveti balti sa le pescuiti iar eu nu am timp.

:))

Sus

MesajScris: Mar Noi 27, 2012 8:02 am 
Neconectat
pana
pana

Am fost 3 zile in Deltā si nu am avut nici o trasatura nici la groapa nadita si nici pe intinsura,nici o miscare!Ori l-au exterminat ori nu mai este nici crap nici somn!Unde mai pui cā lânga mine veneau lipovenii si intindeau plasele iar eu vroiam sa ma bucur de un dril la la lanseta.Ghiciti ce-am facut,le-am taiat sculele si am plecat,asta e...

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2