RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Sep 23, 2017 11:59 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 52 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: partenerul
MesajScris: Dum Ian 30, 2011 7:15 am 
Neconectat
veteran
veteran

mai ceva ca un portbagaj Thule. :D

Sus

MesajScris: Dum Ian 30, 2011 11:49 am 
Neconectat
veteran
veteran

Legio scrie:
@ Andrei
Cum sa nu... pe oricare din membrii clanului Mihut! Par a fi sigurii capabili sa faca un drum de la Iasi la Baratca pe cupola masinii... Nu te pui frate cu genetica, frate! :mrgreen:

bai...eu am zis in masina !!!!excursionistule! :D

https://m.facebook.com/Novobaits/

Sus

MesajScris: Dum Ian 30, 2011 12:50 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Andrei, DA! :D

Sus

MesajScris: Mar Feb 01, 2011 5:12 pm 
Neconectat
somn
somn

andronic cristian scrie:
Nelutu scrie:
Poate sa fie cel mai tare pescar daca-i puturos si nu pune decat mana pe lanseta si pe bile (boilies-uri si ale lui :mrgreen: ) mai bine singur.

Auzi, daaaa unde ar trebui sa mai puna mana partenerul? :)

Sus

MesajScris: Mar Feb 01, 2011 5:15 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Pe cine intrebi? Pe mine sau pe Nelutu?

Sus

MesajScris: Mar Feb 01, 2011 5:16 pm 
Neconectat
somn
somn

pe cine stie raspunsul

Sus

MesajScris: Mar Feb 01, 2011 7:04 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Cristian, cred ca la tine se refera, nu eu am scris aia cu "pescar daca-i puturos si nu pune decat mana pe lanseta si pe bile (boilies-uri si ale lui ) mai bine singur." :mrgreen:

Sus

MesajScris: Mar Feb 01, 2011 7:33 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Daca e vorba de bete e bine sa puna mana pe ele cand e nevoie cat despre bilele mele prefer sa nu se apropie :roll: .

Sus

MesajScris: Mar Iun 05, 2012 9:48 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Revine in discutie aceasta tema dupa ce am citit cateva comentarii cu privire la ultimul concurs de pe Lates cand anumite persoane se laudau sau erau laudate ca au pescuit "practic singure" pe cate un stand cu toate ca eu nu stiu sa fi fost asa. Mi se pare o lipsa de respect pentru cei care i-au insotit in standuri pe "merituosii maestri". Oamenii acestia cu care au fost in stand merita tot respectul si consideratia noastra. Simplul fapt ca au facut posibila participarea echipei la competitie prin suportarea anumitor cheltuieli de participare sau ca a facut lucruri aparent neimportante cum ar fi: sa prepare o cafea , sa ajute la montarea/strangerea echipamentului , sa dea la mana "maestrului" o lanseta sau o cobra, sa-l ajute pe acesta la consumarea bauturilor din traista sau sa-i "gadile" orgoliul cu o intrebare aparent puerila il pun pe partenerul, aparent neimportant in ochii unora, intr-o alta lumina din punctul meu de vedere. Deci daca mi se permite o recomandare: nu tratati partenerii cu lipsa de respect pentru ca nu e frumos si nici etic. Daca vrem sa fim niste pescari mai buni trebuie sa ne crestem nivelul de respect pentru toti si tot ce ne inconjoara. Atat am avut de zis eu, cei care au fost tratati incorect de "partenerii" lor maestri ar trebui sa le "bata obrazul" acestora. Este doar o palida apreciere a efortului pe care acesti pescari l-au facut in standurile lor si merita respectul nostru al celor care le-am fost adversari pentru ca s-ar parea ca din alta pare nu l-au primit. Vorba proverbului: "apara-ma Doamne de dusmani , ca de prieteni ma apar singur" s-ar parea ca nu se verifica in concursurile de crap. >:p

Sus

MesajScris: Mie Iun 06, 2012 7:37 am 
Neconectat
veteran
veteran

andronic cristian scrie:
Revine in discutie aceasta tema dupa ce am citit cateva comentarii cu privire la ultimul concurs de pe Lates cand anumite persoane se laudau sau erau laudate ca au pescuit "practic singure" pe cate un stand cu toate ca eu nu stiu sa fi fost asa. Mi se pare o lipsa de respect pentru cei care i-au insotit in standuri pe "merituosii maestri". Oamenii acestia cu care au fost in stand merita tot respectul si consideratia noastra. Simplul fapt ca au facut posibila participarea echipei la competitie prin suportarea anumitor cheltuieli de participare sau ca a facut lucruri aparent neimportante cum ar fi: sa prepare o cafea , sa ajute la montarea/strangerea echipamentului , sa dea la mana "maestrului" o lanseta sau o cobra, sa-l ajute pe acesta la consumarea bauturilor din traista sau sa-i "gadile" orgoliul cu o intrebare aparent puerila il pun pe partenerul, aparent neimportant in ochii unora, intr-o alta lumina din punctul meu de vedere. Deci daca mi se permite o recomandare: nu tratati partenerii cu lipsa de respect pentru ca nu e frumos si nici etic. Daca vrem sa fim niste pescari mai buni trebuie sa ne crestem nivelul de respect pentru toti si tot ce ne inconjoara. Atat am avut de zis eu, cei care au fost tratati incorect de "partenerii" lor maestri ar trebui sa le "bata obrazul" acestora. Este doar o palida apreciere a efortului pe care acesti pescari l-au facut in standurile lor si merita respectul nostru al celor care le-am fost adversari pentru ca s-ar parea ca din alta pare nu l-au primit. Vorba proverbului: "apara-ma Doamne de dusmani , ca de prieteni ma apar singur" s-ar parea ca nu se verifica in concursurile de crap. >:p

=d> =d> =d>

Campion National individual - braila nationala 2013
Mogul RVP-TV
http://www.planetcarp.ro

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 52 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2