RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Sep 23, 2017 10:04 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: importanta
MesajScris: Mie Oct 17, 2012 5:46 pm 
Neconectat
pana
pana

alex leonte scrie:
am sa iau un exemplu, la indemana mea: gabisandu
anul asta, a fost la 4 concursuri la tancabesti. rezultate, in ordine cronologica: locul 3 pe sector/locul 1 pe sector/locul 5 pe balta/locul 1 pe balta.

a pescuit pe 10 locuri diferite (ma rog, unele poate s-au repetat, nu am o statistica exacta).
si nada a fost diferita de la un concurs la altul. e, ce concluzie puteti trage de aici?

mai am de adaugat ceva, dar mai astept un pic b-)

Salut Sanducu,
De doua zile vreau sa-ti raspund dar nu am avut timp :D Foarte pertinent exemplu care l-ai dat :)) Daca echipa beneficiaza de un ,,tragator" pe nume Sandu Leonte si o rezerva de ,,tragator" pe nume Gabi Sandu atunci ordinea este aleatorie si LOCUL poti sa-l pui la coada listei pentru ca mai prost de Vaci 1 si Pilhan n-o sa trageti niciodata o:-) In oricare din alte situatii primul este LOCUL al doilea LOCUL si al treilea este LOCUL,dupa care vin celelalte.Vezi exemplu lui Tomulescu de anul asta la Boilesmania,doi pesti in patru zile.Hai sa fii sanatos :-h

Sus

MesajScris: Mie Oct 17, 2012 5:54 pm 
Neconectat
pana
pana

alex leonte scrie:
sa nu uit. mai sunt cateva zile pana la individualul de pe lates. care sunt locurile bune, favorite sa castige? cine stie?

Din nou nu ma pot abtine,daca prietenul nostru Gabi are,, noroc" de sect.A si castiga balta indiferent de pe ce loc de pe A iti promit ca-i fac cadou mulinetele mele ca tot si-a schimbat doua HS-uri :)) Lasand gluma sunt sigur ca la fel ca si la celelalte concursuri de cantitate cand balta a fost plina cineva de pe C va castiga fara emotii.

Sus

MesajScris: Mie Oct 17, 2012 7:35 pm 
Neconectat
veteran
veteran

claudiu pascu scrie:
In oricare din alte situatii primul este LOCUL al doilea LOCUL si al treilea este LOCUL,dupa care vin celelalte.Vezi exemplu lui Tomulescu de anul asta la Boilesmania,doi pesti in patru zile.Hai sa fii sanatos :-h

Sunt de acord cu tine ca locul conteaza foarte mult.
Eu zic, in schimb, sa mai bagi si pescarul in ecuatia ta. Ca doar nu nadeste "locul", nu pescuieste "locul", nu pregateste tactica "locul". :D Cand ai castigat sunt convins ca nu a fost doar locul. :))
In cazul nostru, pe dreapta Scaldatoare a cazut Jubileu (un pescar care cunoaste foarte bine balta) cu toate astea a prins doar 4 pesti. Inaintea noastra pe Vaci1 s-au prins 3 pesti.

P.S.- Am tras mult mai prost fata de cum a tragea Sandu. Am tras B12 din 16.
P.S.2 - Spune-mi macar un concurs la care Tomulescu a castigat pe Tancabesti.

Campion National individual - braila nationala 2013
Mogul RVP-TV
http://www.planetcarp.ro

Sus

MesajScris: Mie Oct 17, 2012 8:33 pm 
Neconectat
pana
pana

Gabi,stii foarte bine ca am exagerat cu locul tocmai ptr. a scoate in evidenta importanta lui capitala.
Ai tras B12 din 16 dar daca numai doua echipe din 16 au prins 10 pesti si au avut primele doua optiuni la tragerea la sorti ce sa spun ca ai avut ghinion?
Nu stiu sa fi castigat Tomulescu dar nici nu stiu sa fi avut vreun loc tare si sa nu fi confirmat.
Pe Vaci 1 au fost niste pusti care au venit prima data pe Tancabesti si au crezut ca daca isi aleg un loc tare ii asteapta crapul pe mal.Si eu cand am cazut prima data in plaur scoteam doi pesti din cinspe :))

Asa ca daca un pescar BUN are NOROC la tragerea la sorti... :X <:-p :-h

Sus

MesajScris: Mie Oct 17, 2012 8:49 pm 
Neconectat
veteran
veteran

claudiu pascu scrie:
Asa ca daca un pescar BUN are NOROC la tragerea la sorti... :X <:-p :-h

De acord. <:-p <:-p <:-p
Asa ca puneti mana si antrenati-va si pentru tragerea la sorti. De la anul fac cursuri. :D

Campion National individual - braila nationala 2013
Mogul RVP-TV
http://www.planetcarp.ro

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2