RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Noi 18, 2017 9:10 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: importanta
MesajScris: Vin Oct 07, 2011 2:05 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Legio scrie:
pescarul
locul
nada
sculele
Uneori mai poti face si din cacat bici, da' daca nu ai idee despre cum se face... degeaba locul nada si sculele.
Ca Locul ala are peste undeva e sigur, Ca doar trece pe acolo si nu sta .... tot e bine. Ca e la 140 sau la 12 mt de mal iar e o chestiune de observatie. Nada nu te salveaza daca sta in pungi ci doar pusa in apa acolo unde trebuie. Nu prea mai sunt nade proaste asa ca asta cu nada dupa parerea mea e mai mult o scuza.Nu cred ca-ti trebuie pop-up de 8 mm dela SBS cu S&O decare nu se mai face de 5 asni ca sa prinzi peste,,, iti trebuie doar o momeala mica si galbena pusa acolo iunde trebuie si cu ce trebuie langa ea.
Sculele iti limiteaza sau iti extind arealul in care poti accesa pestele. Atat. Poate nu accesezi crapii dela 140 mt cate dorm in boscheti dar poti a-i prinzi pe aia care trec pe sub nasul lansetelor...Ori atata timp cat echipalemtul nu cedeaza in timpul utilizarii , subiectul logistica nici nu merita luat in discutie, dupa parerea mea.

Prietene,eu am vazut pescari nu asa priceputi ca tine 8) pe locuri stiute ca fiind bune si au castigat concursul.E clar ca nu trebuie sa fi banana,dar ceva cunostinte tot au astia care merg la concursuri.Exceptie fac vreo 2-3 :lol:

Sus

MesajScris: Vin Oct 07, 2011 3:00 pm 
Neconectat
somn
somn

Vezi sa nu spui cine, ca-s persoane "importante"! :lol: :lol: :lol:

Sus

MesajScris: Sâm Oct 13, 2012 6:11 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Locul
Nada
Pescarul
Sculele

La CM au fost multi care au stat pe locuri bune, dar fara nada potrivita, n-au facut nimic.

Sus

MesajScris: Sâm Oct 13, 2012 8:37 pm 
Neconectat
veteran
veteran

E usor sa stabilesti axiome cand stai in tribuna... pe un teren cunoscut de obicei "bastinasii" sunt cei mai priceputi. In situatia in care unii "turisti" reusesc sa castige meritul e si mai mare. Daca te intereseaza cu adevarat subiectul si nu vrei doar sa-i feliciti pe Campionii Mondiali (in fata carora ma inclin inca o data pe acesta cale) sau doar nada lor? :-s pot detalia.

Sus

MesajScris: Dum Oct 14, 2012 10:57 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Eu nu vorbeam de romani aici :)) Vorbeam de englezi. Pentru romani, nota 10!

Sus

MesajScris: Dum Oct 14, 2012 11:23 am 
Neconectat
veteran
veteran

pescar
loc
nada
scule
bautura
psihic
.
.
.
.
.etc :D

https://m.facebook.com/Novobaits/

Sus

MesajScris: Lun Oct 15, 2012 8:43 am 
Neconectat
veteran
veteran

am sa iau un exemplu, la indemana mea: gabisandu
anul asta, a fost la 4 concursuri la tancabesti. rezultate, in ordine cronologica: locul 3 pe sector/locul 1 pe sector/locul 5 pe balta/locul 1 pe balta.

a pescuit pe 10 locuri diferite (ma rog, unele poate s-au repetat, nu am o statistica exacta).
si nada a fost diferita de la un concurs la altul. e, ce concluzie puteti trage de aici?

mai am de adaugat ceva, dar mai astept un pic b-)

Sus

MesajScris: Lun Oct 15, 2012 8:53 am 
Neconectat
veteran
veteran

dar din cele 10 locuri pe care ati picat majoritatea sunt locuri foarte bune pe tancabesti.deci pescaru cu stiinta si indemanare picat pe un loc bun cu o nada de calitate a dat rezultatele mentionate.

https://m.facebook.com/Novobaits/

Sus

MesajScris: Lun Oct 15, 2012 9:11 am 
Neconectat
veteran
veteran

locurile bune sau proaste pe tancanesti sunt diferite de parerea care ne-o facem noi despre un loc de pescuit, in general. sunt locuri care tin peste mare. sunt locuri care tin peste mult. mai sunt si sectoarele valorice. si mai sunt unele care se schimba de la an la an.

la ultimul concurs pe care gabisandu, cu dragos pascal si cu cip l-au castigat la tancabesti, au pescuit in mansa a doua pe un loc in care pescarii din prima mansa prinsesera doar un peste sau doi. era ala un loc prost sau bun? erau baietii de la planet asa de buni sau si ceilalti atat de slabi? era nada de vina? isi schimbase pestele zona de hranire?

alt exemplu: ciprian galic a pescuit pe tancabesti, la un an distanta, pe acelasi loc. intai a castigat sectorul, cu o medie care nu a mai vazut-o tancabestiul. anul urmator a luat lingura de lemn (scuze ciprian, nu am gasit alta rima :d ). daca ar fi fost prima lui partida acolo, ar fi spus: nu-i bun locul.

Sus

MesajScris: Lun Oct 15, 2012 9:13 am 
Neconectat
veteran
veteran

sa nu uit. mai sunt cateva zile pana la individualul de pe lates. care sunt locurile bune, favorite sa castige? cine stie?

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2