RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Noi 18, 2017 9:14 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Vin Mar 30, 2012 1:34 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Bucla de la leadcore trebuie sa fie mare pt ca plumbul inline sa treaca prin ea. O bucla mare pe inaintas nu ma ajuta cu nimic.
Eu am leadcore-uri lipite deja si au o bucla mica prin care nu incape un plumb inline :(

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 1:40 pm 
Neconectat
veteran
veteran

arsenedaniel scrie:
Bucla de la leadcore trebuie sa fie mare pt ca plumbul inline sa treaca prin ea. O bucla mare pe inaintas nu ma ajuta cu nimic.
Eu am leadcore-uri lipite deja si au o bucla mica prin care nu incape un plumb inline :(

pai in cazul asta daca nu ai vartej sau agrafa in celelalt capat al leadcoreului leaga intai leadcore ul de inaintas iar apoi trage plumbul pe leadcore si punei agrafa sau vartej de care o sa vina atasat forfacul.

www.novobaits.ro
It s more than passion!

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 1:44 pm 
Neconectat
veteran
veteran

sau construieste tu niste leadcore uri cu bucla suficient de mare daca chiar doresti sa folosesti leadcoreul. se poate construi montura si direct pe inaintas pentru a simplifica lucrurile aceasta modalitate fiind des intalnita. fie ca folosesti inline sau clips fie ca folosesti mono sau textil poti construi montura pe inaintas evitant leadcoreul care este folosit de cele mai multe ori in agatatura. evident in cazul acesta trebuie folosit antintangleul

www.novobaits.ro
It s more than passion!

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 1:48 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

jeganvlad scrie:
arsenedaniel scrie:

pai in cazul asta daca nu ai vartej sau agrafa in celelalt capat al leadcoreului leaga intai leadcore ul de inaintas iar apoi trage plumbul pe leadcore si punei agrafa sau vartej de care o sa vina atasat forfacul.

Multumesc pt sfat. Asa voi face.

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 1:51 pm 
Neconectat
veteran
veteran

arsenedaniel scrie:

bucla de pe leadcore poate sa fie cat un ac de gamalie (chiar asa le fac cei de la fox). faci mai mare bucla de la inaintas. treci bucla de la inaintas prin cea de la leadcore si apoi treci capatul cu plumbul prin bucla de la inaintas.

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 1:55 pm 
Neconectat
veteran
veteran

corect,nu plumbul trebuie sa treaca prin bucla de la leadcore ci plumbul trebuie tras pe leadcore.la un capat sa ai un vartej pe care sa stea plumbul si bucla mica de la celalalt capat va trece prin bucla mare de la inaintas.simplu....

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 1:58 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Citat:
bucla de pe leadcore poate sa fie cat un ac de gamalie (chiar asa le fac cei de la fox). faci mai mare bucla de la inaintas. treci bucla de la inaintas prin cea de la leadcore si apoi treci capatul cu plumbul prin bucla de la inaintas.

Mi-a facut un desen Bogdan si am inteles pana la urma. Si descrierea ta e buna. Eu eram cu o idee fixa in cap si nu puteam devia de la ea...de asta nu intelegeam.

Multumes pt sfaturi! Acu am inteles toate posibilitatile.

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 2:00 pm 
Neconectat
veteran
veteran

cate marii atatea palarii :D important e rezultatul. montura simpla,corecta, care sa permita eliberarea plumbului.

www.novobaits.ro
It s more than passion!

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 2:04 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

jeganvlad scrie:
montura simpla,corecta, care sa permita eliberarea plumbului.

De asta am si adresat intrebarea. Si pt mine eliberarea plumbului e importanta.

Sus

MesajScris: Vin Mar 30, 2012 2:15 pm 
Neconectat
veteran
veteran

atunci ma bucur ca te-ai lamurit. :D
fire intinse !

www.novobaits.ro
It s more than passion!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2