RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Joi Dec 14, 2017 6:53 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Halceni ??
MesajScris: Vin Mai 08, 2009 2:12 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

....tipic romanesc...
baga-i omului pe gat ceva chiar daca nu il intereseaza...
cine e pescar cauta revista/ghid de profil, intreaba unde se gaseste...
dar daca are nevoie de o informatie "calda" nu e nevoie sa-l trimita cineva
de pe forum la citit revista...
mi se pare promovarea......

Sus

MesajScris: Vin Mai 08, 2009 3:16 pm 
Neconectat
somotei
somotei

am gasit azi ghidul la magazin......super fain color si f multe informatii..
bravo....

Sus

MesajScris: Sâm Mai 09, 2009 7:59 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

tare faza...am inceput sa citesc topicul...ma asteptam la poze cu capturi,cu momeala folosita,chestii de astea...ca vreau sa ma duc si eu 24 de ore pe balta dar deh` numai cearta !! A fost cineva pana la urma pe Halceni?? Se prinde ceva?? Sau ca sa aflu o informatie mica tre` sa il sun pe domnu` Vrabie?? sau sa iau revista?? Multumesc anticipat

Sus

MesajScris: Sâm Mai 09, 2009 10:50 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

[quote="revista_lu_peste"]intr-un fel aveti dreptate. dar si mircea avea pt ca intrebarea omului era cumva eliptica. lipseau anumite elemente. il putea interesa, de exemplu, cat este tariful, regulamentul baltii in 2009 si altele.

Ce anume lipsea din intrebare? Tariful si regulamentul il stiu ca am vazut si in ghid, dupa cum am spus mai sus am chiar 2 exemplare de "Ghidul pescarului" si pot face unul cadou(Unul l-am cumparat si unul l-am primit).

Daca se intervine in subiect este bine sa se citeasca toat "postul - subiectul.

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 12:32 am 
Neconectat
veteran
veteran

nicu2 scrie:
La Halceni a fost cineva anul acesta? :?:
Ca eu nu am fost niciodata si sunt curios. Am trecut pe langa iaz de 2 ori ca bunica sotiei este din Chiscareni - Sipote.

uite asta este toata intrebarea ta.
deci un raspuns la intrebare putea fi: da, a fost cineva la halceni. asta inseamna ca este eliptica. nu spui de fapt ce te interesa.

a doua postare a ta: "Dar cum am intrebat mai sus nu am fost niciodata acolo. Eram curios, insa dupa ceretari pe google am vazut ca nu prea se prinde acum, in trecut era alta treaba".

scuza-ma, acum totul e clar.

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 12:37 am 
Neconectat
veteran
veteran

jorj scrie:
tare faza...am inceput sa citesc topicul...ma asteptam la poze cu capturi,cu momeala folosita,chestii de astea...ca vreau sa ma duc si eu 24 de ore pe balta dar deh` numai cearta !! A fost cineva pana la urma pe Halceni?? Se prinde ceva?? Sau ca sa aflu o informatie mica tre` sa il sun pe domnu` Vrabie?? sau sa iau revista?? Multumesc anticipat

jorj, sincer, credeai ca un topic care se numeste "halceni", urmat de doua (2) semne de intrebare, contine fotografii cu capturi?

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 3:57 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

revista_lu_peste scrie:
nicu2 scrie:
La Halceni a fost cineva anul acesta? :?:
Ca eu nu am fost niciodata si sunt curios. Am trecut pe langa iaz de 2 ori ca bunica sotiei este din Chiscareni - Sipote.

uite asta este toata intrebarea ta.
deci un raspuns la intrebare putea fi: da, a fost cineva la halceni. asta inseamna ca este eliptica. nu spui de fapt ce te interesa.

Ai dreptate, cuvantul daca "se prinde" era in mintea mea, dar graba...

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 5:41 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Am fost eu pe Halceni pe data de 09.05.2009 pana a doua zi pe la ora 13.Nici nu stiu cu ce sa incep...Am ajuns pe balta,ne dam jos din masina si hopa vedem barca sa vina sa ne ia taxa...bonuri nu ne-au dat...vechea reclama "S-a prins peste pe partea cealalta".Niciodata nu nimeresc eu partea??? Am fost pe partea cealalta unde este apa mai mica si mai ai sanse sa traga ceva peste.Momeli folosite :bob porumb,mazare,rama rosie,rama neagra,mamaliga cu srot,cub mamaliga...deci destule cred eu...Am fost 5 oameni,20 scule=2 kg costras si ceva urme de caras.nu stiam noi de ce s-au miscat asa de repede baietii sa ne i-a banii..la ora 5,6 dimineata baietii cu aparut cu 2 barci sa isi traga cele 2,3 plase ce si le-au pus de-a lungul Halceniului.Toata noaptea au trecut barcile sa sperie pesti sa intre in plase..cred!Domnul Dorel Vrabie pot sa va spun ca vom face antireclama la balta dumneavoastra.Nu mi se pare corect ca sa dam bani cand stiti ca trageti cu plasele.Nu mai vedeti pe balta pescari...Pacat de balta,frumoase capturi anul trecut,multa lume,o balta frumoasa...Anul acesta pofta buna la pestele din balta domnule Dorel!Nu vreau sa par prea dur dar am fost scarbit de balta!Oripilat!!!Parca vad deja commenturi ca nu am dreptate,sa ma duc pe alta balta, "trageam de proba" (asta ii cea mai tare) dar ne-am lecuit si cu aceasta "balta".Prefer sa dau la caras pe Bahlui decat Halceni...Si nu este numai parerea mea !!! Inca odata domnule Dorel va urez un sezon cat mai linistit si Plase Intinse ! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Sus

MesajScris: Lun Mai 11, 2009 6:43 pm 
Neconectat
somotei
somotei

acelasi lucru l am patit si noi pe Babiceni l am sunat pe patron i am spus ca venim totul ok pana am ajuns pe balta .doua barci una de tabla si una pneumatica controlau plasele intinse pe toata lungimea baltii.......
l am sunat pe patronache si i am zis bine frate da asa ....vin 100 km sa vad numa setci si plase .....raspuns .mi a intrat un cec in banka si am nevoie de bani. din toamna pana acum cecurile au continuat sa vina lunar asa ca patronul a cernut apa cu plasele ......au mai ramas broastele si stuful .pentru care daca vrei sa mergi sa le admiri tre sa platesti o taxa de 40 lei. sa nu mai aud pe forum cu pescari fomisti si din astea .si patronii de iaz sunt la fel. Nu toti e adevarat .

Sus

MesajScris: Mar Mai 12, 2009 8:25 am 
Neconectat
veteran
veteran

sollo scrie:
sa nu mai aud pe forum cu pescari fomisti si din astea .si patronii de iaz sunt la fel. Nu toti e adevarat .

nu incurajam acuzele fara dovezi, dar nu ma pot abtine sa nu-ti dau dreptate macar partial. :D

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 20 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2