RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mar Sep 26, 2017 2:34 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: HALCENI
MesajScris: Joi Sep 02, 2010 7:56 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

De halceni nimeni merg toti inchis?PLEACA FOMISTII DE PE BALTA CU SACUL DE PESTE !!!!!!!!!

Sus

MesajScris: Joi Sep 02, 2010 8:37 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

am inteles ca se prinde destul de bine ! e normal deci sa mearga inchis sacosharii si fomistii .asa e de cand lumea ! :D

Sus

MesajScris: Vin Sep 03, 2010 12:58 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

am inteles ca s-a prins bine pana a dat caldura dar apoi ori n-a mai tras ori s-a terminat pestele

Sus

MesajScris: Sâm Sep 04, 2010 5:05 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Sa prins bine si pe caldura a mers boaba foarte bine si la mal foarte curios pt crap de obicei sta la apa rece.Un mesaj pt ala care da sfaturi in legatura cu drumuri ocolitoare spre halceni se stie el care, sa se duca numai el deacum incolo pe drumul ala care la recomandat. Nu va duceti prin saveni ca acolo ramaneti mai degraba prin gropile alea de la vladeni decat prin santurile alea de pe langa padure :wink: a era sa uit sa vo traga la tub!!!! a pardon la fund :D

Sus

MesajScris: Sâm Sep 04, 2010 6:04 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Alo domnu'...daca mergi prin Saveni e dezastru drumul de pe langa padure. Mai este un drum care este cam asa : Iasi-Breazu-Horlesti-Larga Jijia-Movileni, iar la intrare in Malaiesti faci imediat dreapta pe un drum de tara si ai cam 10-12 km pana pe balta (iesi exact langa dig) . Este acolo un indicator mic pe care scrie Gropnita.

Drumul este de tara (fara nici macar o pietricica). ATENTIE LA PLOAIE !!! Eu am un VW Golf IV si am mers de vreo 5-6 ori pe drumul asta si nu am atins-o niciodata pe dedesubt in conditiile in care aveam masina full cu bagaje (scaunele rabatate....etc)

Incerc sa pun mai jos o harta cu drumul exact. Cel despre care vorbesc eu...

Si o privire de ansamblu (ultima poza)...

Fişiere ataşate:
ScreenShot014.jpg
ScreenShot014.jpg [ 312.37 KiB | Vizualizat de 418 ori ]
ScreenShot015.jpg
ScreenShot015.jpg [ 328.74 KiB | Vizualizat de 391 ori ]
ScreenShot016.jpg
ScreenShot016.jpg [ 339.6 KiB | Vizualizat de 404 ori ]
ScreenShot017.jpg
ScreenShot017.jpg [ 354.98 KiB | Vizualizat de 418 ori ]
Sus

MesajScris: Sâm Sep 04, 2010 8:29 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

VREI SA MA DUC SI PE PARTEA ASTA CA SO IAU SI MAI ORIGINAL :D .MAI BINE MA DUC PE DRUMUL NORMAL MERGI TU PEACOLOMAM LAMURIT CU IMAGINI DIN SATELIT MA APUC
SA MERG PRIN LANURI DE PORUMB SA CAUT BALTA :D

Sus

MesajScris: Sâm Sep 04, 2010 9:02 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Ti-am dat o alternativa. Pe drumul indicat de mine ajungi mult mai repede si cel mai important este faptul ca nu-ti omori masina. Am fost de cateva ori si eu pe drumul de la Vladeni. Am jurat ca nu mai merg pe acolo in veci. Doar pe drumul pe la Malaiesti voi mai merge. Acuma tu decizi pe unde vrei sa mergi. Daca vrei sa stai pe partea cu cabana d'lui Vitega e mai OK sa mergi pe la Vladeni, dar daca vrei sa stai pe partea celalalta drumul de pe harta e mult mai in regula.
Repet: cu golful 4 (cat este de joasa masina....) nu ating pe dedesubt.

Sus

MesajScris: Dum Sep 05, 2010 8:42 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

parerea mea e sa-ti cauti alta balta ..ca la halceni nu se mai merita s-a cam terminat pestele ..eu am fost azi-noapte am stat pe dalii la 4 lansete intr-o noapte 4 carasi :))

Sus

MesajScris: Dum Sep 05, 2010 10:26 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Este peste ma la greu numai sa stii sal prinzi :wink: Nu sta la dale dute si stai si tu pe foste locuri unde este nadit acolo se aduna pestele :wink:.Am stat si eu aiurea de multe dati si la 50 de m de mine prindea lumea unul dupa altul si eu nici o trasatura,tre sa alegi si locul bun!!! Am fost si pe caldura si am prins crap pana in 7-8 sute de grame 2 bucati camn la 2 kg scapate la mal nu mai zic din ce cauza in rest clonati la juma de kil da peste este caras eu am luat la vermusi da pana seara erau putrezi de la apa caldasi iam aruncat :cry:

Sus

MesajScris: Dum Sep 05, 2010 4:45 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Iti doresc Fir Intins!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2