RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mie Noi 22, 2017 4:52 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: halceni 10 aprilie
MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 7:08 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

vreme extraordinara pentru pescuit ,dorinta mare de reusite dar locatie aleasa gresit ... :( . Am ajuns dis de dimineata ne-am instalat si la prima ora a dimineatii a aparut nenea cu taxa . Ne-a luat banii si ne-a pus in tema sa dam drumu la crapu ala sub 700 de grame pentru ca a populat recent cu 12 tone si ca ar vrea sa il vada si crescut . Am incercat la orice nada(porumb, cubulet, rame negre si rosii, viermusi , pufuleti)toate pe linii cu momitor dar si fara , 4 lansete au fost plantate la 250 metri dar in afara de vreo 8 carasi ( 3 oameni / 12 lansete ) pana in 300 grame nu am vazut culoare de peste . pescarii veneau stateau cateva ore vedeau ca nu merge si plecau ... CELE MAI INTINSE FIRE pescarilor ce vor participa la concurs ... ii sfatuiesc sa se inarmeze cu multa bautura :lol: k sa nu se plictiseasca ...

Sus

Subiectul mesajului: Re: halceni 10 aprilie
MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 7:21 pm 
Neconectat
pana
pana

faptu ca nu ai prins peste nu se datoreaza faptului ca Halceniul nu ar avea...orienteaza-te catre alte cauze :) si fi fericit ca azi ai fost la peste.nu zic ca stau pestii unii peste altii acolo dar....
fire intinse!!!

Sus

MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 7:32 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

halceniu are peste dar... e acoperit de 500 de hectare de luciu de apa :D iar o populare cu 12 tone mi se pare super putin ...ca iesire mi-a prins super bine dar uneori mai este frumos sa vina si cate un peste doi ...macar sa ai activitate ca de luat acasa oricum nu il iau ca nu am nevoie ....

Sus

MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 7:47 pm 
Neconectat
pana
pana

asta asa e...

Sus

MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 9:49 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

pe ce mal ai stat si cat e taxa ? (daca nu te superi)
FIRE INTINSE data viitoare

Sus

MesajScris: Sâm Apr 10, 2010 11:36 pm 
Neconectat
moaca
moaca

mihaibaciu30..din cate stiu era 50 lei ,24 de ore..acu` cine mai stie..

Sus

MesajScris: Dum Apr 11, 2010 3:35 pm 
Neconectat
pana
pana

Am fost de cateva ori la balta aia si am facut partide de mai multe zile, prima data acum mai bine de 10 ani si cu putine exceptii aceeasi piesa: vine paznicu grijuliu ia banii, dupa care parca incepeau pregatirile pentru filmul Normandia, marea debarcare: o gloata de oameni din satul ala se napusteau in barci si da-i tata cu navoade fix peste lansetele noastre. Nu mai conta nimic pentru ei, ca am platit taxa, ca ne agata sculele, ca ne strica toata partida, decat sa plasuiasca si sa strecoare tot barajul de ultimul peste. Nu stiu cum e posibil ca de aproape fiecare data cand mergeam acolo sa-i vad pe bastinasi dand la navod fie toamna sau vara, dar mie cel putin cand aud de pescuit pe Halceni mi se intoarce pe dos, pacat de potentialul piscicol.
Un concurs acolo mi se pare o gluma proasta, la fel si cu eliberarea crapilor mici; la cata salbaticie e in zona nu apuca ei sa mai fie plasuiti de administrator.

Sus

MesajScris: Dum Apr 11, 2010 5:45 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

50lei fara vreun bon sau chitanta ca nu avea . am stat pe malul opus soselei pe prima limba mai mare . masina domnului cu taxa se vedea ca se deplasa constant catre masinile care apareau pe balta in schimb nu s-a mai sinchisit sa vina cand au aparut in zona niste oameni de la o stana din apropiere care au stat bine mersi la pescuit cateva ore bune si au plecat nederanjati...

Sus

MesajScris: Dum Apr 11, 2010 6:51 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

eiii...aia cred ca au platit in natura... :twisted:

Sus

MesajScris: Dum Apr 11, 2010 7:10 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

sunteti norocosi si cu cei 8 carasi.Nu am vazut decat oblete la fata.
Oricum a fost prima iesire pe aceasta balta si cred ca si ultima. Mi-a lasat un o impresie proasta.I n afara faptului ca am vazut vreo 3 plase, niste prieteni au mai si gasit o bucata dintr-o plasa cu 5-6 bucati crap dintre care 2 la vreo 7-800 grame vii si restul morti(cred ca de cateva zile ca aratau tare urat),cel mai mare cred ca avea 4-5 kg.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2