RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Lun Sep 25, 2017 6:12 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: super balta langa Iasi
MesajScris: Mie Iun 02, 2010 8:32 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Ok ms mult;) trec o data pe luna pe acolo,dar nu mi-a sarit in ochi digul ala :) .. O sa fac si eu o partida acolo sa vad cum se misca plutele:) .. Apropo,ceva sfaturi cei care ati fost? La ce trage,locuri bune ?

Sus

MesajScris: Mar Iun 08, 2010 11:20 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

A mai fost cineva de curand? Ceva miscare ?

Sus

MesajScris: Mie Iun 09, 2010 7:43 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

HighLife scrie:
A mai fost cineva de curand? Ceva miscare ?

am fost duminica trecuta, 2 prezentari: 1 scapat nu stiu cum:) si un cteno de 5.8kg atat!in fata mea era un tip care a prins(am numarat eu 7 piese) nu mai mare de 2 kg!

Sus

MesajScris: Dum Iun 13, 2010 4:10 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

andreivaly scrie:
brunetul scrie:
Sigur cineva a baut prea mult :lol: Cine crede asa ceva e baut si el :P SUPER BALTA LANGA IASI :?: :?: De ce pacaliti lumea :?:

Salutare,
Cu ce drept ne faci "bautori"? adjectivul "super" reprezinta parerea unui membru,iar daca tu ai alta parere,poti s-o postezi,eventual cu argumente,sa te mai creada si altii,dar in nici un caz sa jignesti pe toata lumea,asta doar pt ca nu-ti place tie balta;e ca si cum,eu care nu beau Coca Cola i-as vb de rau pe cei care o consuma.Daca ai avut o experienta nefasta acolo,zi si la altii...Iar despre marimea pestelui de acolo,sa-mi spui cate iazuri (exceptie Lates,si uneori Larga- Trofee) au mult peste mai mare de 3kg?

De la Lates si Trofee am vazut foto, asteptam si de la o "SUPER BALTA". Fire intinse.

Sus

MesajScris: Mie Iun 16, 2010 5:21 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Nea ANDREIVALY, noi dorim pt. Iasi cat mai multe SUPER BALTI.Daca tot se face reclama, asteptam si noi un concurs pe aceasta "SUPER BALTA" si vom veni cu cea mai mare placere :wink: Sunt multe persoane care ar dori sa faca o pratida de pescuit pe aceasta balta cel putin 24 ore C&R.

Sus

MesajScris: Mie Iun 16, 2010 5:22 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Asteptam un raspuns. :shock:

Sus

MesajScris: Joi Iun 17, 2010 9:18 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

brunetul scrie:
Nea ANDREIVALY, noi dorim pt. Iasi cat mai multe SUPER BALTI.Daca tot se face reclama, asteptam si noi un concurs pe aceasta "SUPER BALTA" si vom veni cu cea mai mare placere :wink: Sunt multe persoane care ar dori sa faca o pratida de pescuit pe aceasta balta cel putin 24 ore C&R.

Acum sunt de acord cu tine.Nu ma intelege gresit cu "postul" de mai devreme.Nu am afirmat eu ca ar fi o "super-balta",dar nici nu pot sa-l contrazic pe cel caruia i se pare asta,caci e parerea lui,si cred ca asta e cam unul din rolurile principale ale forumului-fiecare sa-si spuna parerile.Revenind la "super-balta"-daca mergi la un gratar in liniste(fara manele-adica) si esti impreuna cu vreo 2 copii si eventual o soacra,locul este destul de bun sa poti pescui un pic si ei sa se simta bine in spatiul amenajat pt agrement.

Sus

MesajScris: Vin Iul 02, 2010 9:04 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Inteleg ca a plouat in ultimele zile,dar nimeni numai zice nimic despre balta asta,sa fie o alta "tzeapa" made in romania?

Sus

MesajScris: Joi Iul 08, 2010 9:52 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Am fost ieri 07.07.2010 la balta de la ciurea si sincer nu prea s-a miscat mare lucru.....dimineata a inceput superb la aprox. 30-40 min am prins o captura de 1,7 kg si un coleg de-al meu a luat doua capturi (impreuna au avut 4,1kg) asta pana in ora 8 dimineata ...apoi nimic..pana la 15.30 nici o miscare....din spusele unor pescari care erau deja pe balta am aflat ca merge mai bine balta peste noapte......o sa mai scriu cand o sa mai merg data viitoare.......fir intins

Sus

MesajScris: Joi Iul 08, 2010 12:13 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Se poate intra chiar daca ploua?

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 34 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2