RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Dum Sep 24, 2017 2:02 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pescuit Schitu Duca
MesajScris: Lun Iul 26, 2010 2:48 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Parerea ta!
Eu am tinut sa-mi spun parerea, considerind ca e destul de avizata,avind in vedere ca frecventam aceasta balta de cel putin 10 ori pe an, si cei mai frumosi pesti aici i-am prins.
Am sa postez si poze cand am mai mult timp.

Sus

MesajScris: Joi Iul 29, 2010 10:04 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

ala de acolo nu e regulament, e bataie de joc, copiii sub 18 ani nu au voie pe balta, 80 de lei scula de pescuit, tin sa va amintesc ca balta e domeniul statului, nu este acceptabil ca directia silvica sa gestioneze o balta in asa fel atata timp cat balta este administrata din BANII PUBLICI!!!!!! ADICA AI NOSTRI, aia ar trebui cercetati penal pentru abuz, nu laudati :evil: :evil: :evil: :evil: :x :x

Sus

MesajScris: Joi Iul 29, 2010 10:13 pm 
Neconectat
somotei
somotei

balta este administrata doar din contravaloarea bonurilor de pescuit,iar pretul mi se pare corect la conditiile oferite ...

Sus

MesajScris: Lun Aug 16, 2010 7:46 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Ma are dreptate nu o mai ridicati in slavi! ciq nu ai voie sa consumi bauturi alcoolice ..da ce is la puscarie imi face ancheta =)))

Sus

Subiectul mesajului: Pescuit Schitu Duca
MesajScris: Vin Feb 04, 2011 1:51 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Stie cineva vreun loc bun de pescuit, in perioada asta in special?... cat mai aproape de iasi... auzisem ceva de zona ciric, pe lac...stie cineva ceva?... se plateste?... e voie in perioada asta maine... stiam ca pe 15 incepe prohibitia... cateva detalii va rog daca stie cineva. Ori o balta, iaz particular cat mai aproape de iasi. Merci

Sus

MesajScris: Joi Mar 31, 2011 3:09 pm 
Neconectat
pana
pana

Ma bate gandul sa umflu conturile Directiei Silvice Iasi si sa fac prima iesire la Schitu Duca :D, stiu ca preponderent lumea da pe acea balta la "placuta" cu srot de floarea soarelui sau "bomba=momaie", dar nu ma pasioneaza stilul, la ce boiles papa crapul pe balta aia(sau nu stie ce-i ala:P) sunt in criza de inspiratie in ceea ce priveste alegerea nadei...
Astept opinii, sugestii, de orice fel, important e sa am driluri :)

Sus

MesajScris: Joi Mar 31, 2011 6:14 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Buna seara.Nu vreau sa te descurajez cip dar pe schit nu s-a auzit de boilies si nici nu cred ca ai sa auzi curand...acolo "placuta" "momaia" si destul de rar pufuletii fac legea..in incheiere vroiam sa iti spun ca trage seara dupa ora 16 pestele intrucat in jur de ora 21 baga barcile cu mancare...din ce am vazut erau veniti anu trecut niste marlani cu un Touareg acolo si o plecat cu 2 saci mari de rafie plini cu peste...la mine o fost slabut 3 bucati ciortanica la 2 kg si caras mult la bat de mana...ce-i drept carasu ordonat 2 bucati la kg..

am pescuit doar la Porumb la cutie marca cukk sau ceva de genu care il gasesti in magazinele de profil

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 37 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2