RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mar Noi 21, 2017 12:03 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Dum Noi 28, 2010 2:57 pm 
Neconectat
somotei
somotei

multumim tuturor pentru felicitari....intradevar pescuitul crapului iarna poate fi destul de greu ..acum a fost si mai greu , cand ne-am trezit cu gheata peste noi ...lucru la care nu ne-am asteptat . Ne-am gandit in principiu ca o sa inghete putin la mal , dar nu se potriveste socoteala de acasa cu aia din targ . Noi am incercat sa demonstram ca se poate prinde crap si pe temperaturi extrem de scazute si cine a mai vazut poze postate de noi in ultimele saptamani poate sa traga o concluzie in acest sens . Cred ca iarna in afara de localizarea precisa , nada si monturi adaptate pentru pescuit pe ape reci , cel mai important este moralul care trebuie sa fie ridicat ...sa ai incredere este esential .

Sus

MesajScris: Dum Noi 28, 2010 3:07 pm 
Neconectat
pana
pana

Frumos, felicitari; adevarul e ca din aventurile astea ies cele mai frumoase povestiri. Imi amintesc si eu de zilele tarzii de toamna sau primavara devreme la pescuit, ziua ma orbea soarele si erau 17 grade, dimineata pe la 4-5 cand tragea cate un peste alunecam pe gheata cand ieseam din cort.
Vad ca ne trebuie noi accesorii cand mergem la peste: patine, foreze de gheata, drujbe si ulei pentru copca. In curand asa o pescuim si noi la crap http://www.youtube.com/watch?v=a8_BRbIHgPQv

Sus

MesajScris: Dum Noi 28, 2010 3:29 pm 
Neconectat
pana
pana

Bravo!
Ce ma bucura cel mai tare e ca in sfarsit am vazut poze cu balta asta,enigmatica,pe care din motive de inteles nu ati vrut sa o stie toata lumea.Pot sa spun ca e un loc si un peisaj frumos.daca s-ar putea-la primavara :) - as veni cu placere.

Sus

MesajScris: Dum Noi 28, 2010 3:52 pm 
Neconectat
veteran
veteran

sinteti nebuni colegilor!!! :D :D :D nebuni dupa pescuit!noi va intelegem ca suntem nebuni tot asa ca voi!...sau aproape :D :D

Sus

MesajScris: Dum Noi 28, 2010 5:38 pm 
Neconectat
somn
somn

romani in adevaratul sens al cuvantului: "v-a surptins iarna" :lol:
FELICITARI :!: :!: :!: :!: :!:

Sus

MesajScris: Dum Noi 28, 2010 5:40 pm 
Neconectat
somotei
somotei

bursi scrie:
Bravo!
Ce ma bucura cel mai tare e ca in sfarsit am vazut poze cu balta asta,enigmatica,pe care din motive de inteles nu ati vrut sa o stie toata lumea.Pot sa spun ca e un loc si un peisaj frumos.

acu' stiu si eu despre care balta e vorba - n-am mai fost pe ea de aproape 2 ani, desi imi este extrem de apropiata. :wink:

felicitari, Lucian (si celorlalti baieti care au fost) :!:

Sus

MesajScris: Dum Noi 28, 2010 6:17 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Desigur merita felicitari si Catalin si Radu(krapcarasu-user) cei doi pescari care m-au insotit constant in toamna pe balta de la MOARA ..deasemenea Solo si Adi doi prieteni foarte buni au pus umarul la partidele mele din cursul anului pe aceasta balta si au dus munca de convingere cu Viorel (administratorul) pentru a-l convinge ca singura cale in a administra o balta deschisa la pescuit este C&R .Sper ca la anul sa apara cat mai multi pescari suceveni care sa ne sustina in proiectul nostru de a implementa C&R pe aceasta balta si eforturile noastre sa nu fi fost in zadar .Nu am vrut sa divulg numele baltii pentru ca vroiam sa fiu sigur ca are o populatie de crap corespunzatoare si vroiam sa conving pescarii de acest lucru prin capturile postate de-a lungul unui sezon ..atat cat ne-am permis noi sa mergem la pescuit :!: :) ...sper ca la anul sa fim cat mai multi pescari C&R pe aceasta balta si sa mai atragem si altii din cei neconvertiti inca .

Sus

MesajScris: Lun Noi 29, 2010 10:33 am 
Neconectat
somotei
somotei

Luci .....gandeste te c am in ce perioada ar merge facut concursul pe aceasta balta.
daca crapul raspunde la nada si in luna decembrie deja sunt tare increzator.
este mult ten mare , asta intre 3 kg si + 10 kg.

Sus

MesajScris: Lun Noi 29, 2010 11:12 am 
Neconectat
somotei
somotei

nu stiu daca nu cumva gresesc, dar mie mi s-a parut destul de mica balta (mai ales in zona in care este acces), mai ales pentru organizarea unui concurs...

Sus

MesajScris: Vin Dec 03, 2010 9:34 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

lucian76 scrie:
Desigur merita felicitari si Catalin si Radu(krapcarasu-user) cei doi pescari care m-au insotit constant in toamna pe balta de la MOARA ..deasemenea Solo si Adi doi prieteni foarte buni au pus umarul la partidele mele din cursul anului pe aceasta balta si au dus munca de convingere cu Viorel (administratorul) pentru a-l convinge ca singura cale in a administra o balta deschisa la pescuit este C&R .Sper ca la anul sa apara cat mai multi pescari suceveni care sa ne sustina in proiectul nostru de a implementa C&R pe aceasta balta si eforturile noastre sa nu fi fost in zadar .Nu am vrut sa divulg numele baltii pentru ca vroiam sa fiu sigur ca are o populatie de crap corespunzatoare si vroiam sa conving pescarii de acest lucru prin capturile postate de-a lungul unui sezon ..atat cat ne-am permis noi sa mergem la pescuit :!: :) ...sper ca la anul sa fim cat mai multi pescari C&R pe aceasta balta si sa mai atragem si altii din cei neconvertiti inca .

Si daca ati sti cat a indurat ca sa tina secreta locatia asta....:))

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2