RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Sep 23, 2017 9:55 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Lun Iul 26, 2010 9:15 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

in sfarsit, o sa merg la o partida de pescuit de 36 de ore, si nu de 12 ore, ca pina acum. mi-am dat seama insa ca am nevoie de ajutor. daca pana acum dadeam doar cu saculet solubil si boilies cu cobra, cred ca pentru 36 de ore am nevoie si de nada, in ideea de a prinde cat mai bine. ce nada ma sfatuiti sa folosesc si mai ales in ce cantitate? precizez ca as vrea sa dau cu boilies Dynamite baits S&O, ca mi-au mai ramas de la partida trecuta.
as aprecia foarte mult orice sfat util si va multumesc

Sus

MesajScris: Lun Iul 26, 2010 9:37 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Unde doresti sa mergi?

Sus

MesajScris: Mar Iul 27, 2010 6:15 am 
Neconectat
veteran
veteran

Dan, spune unde mergi, ce urmaresti, daca te duci singur sau nu, vrei sa te odihnesti noaptea ... sau nu. Sunt o groaza de chestii pe care ar trebui sa le precizezi. Pe de alta parte, sunt alte "chestii" pe care nici macar tu nu le stii: langa cine te asezi, de cand pescuieste respectivul acolo, cum nadeste el, starea si evolutia vremii, cum raspunde pestele la nada .... hmm, asa obositor e pescuitul asta :mrgreen:

ps. naditul din cobra si cu saculet solubil in partidele scurte .... da "delete" din memorie. Poti nadi astfel si 48 si 72, chiar si 120 de ore ... cu efect maxim. Depinde :wink:

Sus

MesajScris: Mar Iul 27, 2010 7:00 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

vreau sa ma duc pe o balta mica, unde nu prea s-a pescuit la boilies, urmaresc sa prind pesti mai mari de 4 kg, ma duc singur. cu odihnitul noaptea e mai complicat, ca sunt o groaza de tintari... eu nu prea as vrea sa ma odihnesc... :roll: , dar cred ca o sa am nevoie, nu? o sa ma duc singur la pescuit, si iti dai seama ca nu stiu linga cine o sa pescuiesc si nici nu stiu nici cum va fi vremea. pestele a raspuns la boilies s&o cu black pepper, dar si la solubile de la senzor, in partidele anterioare. eu ma gindeam, daca zici tu, ciprian, ca e bine sa dau doar boilies cu cobra, sa fac asta sau sa mai dau si niste pelete, ceva...numai ca nu stiu cam cate bile sa dau, avand in vedere ca cele pe care le am acasa nu sunt solubile. apropo de cine pescuieste linga mine, s-ar putea sa fiu singur, ca ma duc in timpul saptaminii :)

Sus

MesajScris: Mar Iul 27, 2010 7:31 am 
Neconectat
veteran
veteran

ai pm

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2