RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mar Sep 26, 2017 2:38 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pescuit la Match pe rau
MesajScris: Mar Noi 30, 2010 9:47 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

Din cate stiu eu forumurile nu sunt locuri de discutii in contradictoriu cu privire la care prinde mai mult ,care elibereaza pestele si care nu.
Deschid acest topic in ideea de a avea discutii legate de tehnica la Match pe rauri cu plute stick practicat de englezi pe raurile lor. De cateva luni il practic si pot sa spun ca sunt multumit.
Intrebarea este daca practica cineva acest stil si in zona de nord a tarii pe Prut.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Pescuit la Match pe rau
MesajScris: Mar Noi 30, 2010 10:36 am 
Neconectat
veteran
veteran

lucian, esti nou pe forum, asa ca este scuzabil ca nu ai nimerit locul unde trebuie deschisa o astfel de discutie. am sa mut eu topicul, dar pe viitor te rog sa fii mai atent.

Sus

MesajScris: Mie Dec 15, 2010 8:48 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

LucianBc scrie:
Din cate stiu eu forumurile nu sunt locuri de discutii in contradictoriu cu privire la care prinde mai mult ,care elibereaza pestele si care nu.
Deschid acest topic in ideea de a avea discutii legate de tehnica la Match pe rauri cu plute stick practicat de englezi pe raurile lor. De cateva luni il practic si pot sa spun ca sunt multumit.
Intrebarea este daca practica cineva acest stil si in zona de nord a tarii pe Prut.

pe curgatoare, suvoaie si cursul superior al prutului, pana la baraj ,sau mai la vale de baraju Stanca nu se practica acest tip de pescuit, din cate am vazut eu. feederu rupe stilu.

Sus

MesajScris: Mie Dec 15, 2010 10:07 pm 
Neconectat
pana
pana

frumos pescuit,mai ales ca se adreseaza cleanului si babustii si captivant prin acele miscari de relaxare ,retinere a stick-ului care provoaca ridicarea si coborarea momelii pe fundul apei sau intre ape in functie de zona de pescuit.Pun pariu cu voi ca mai toti a-ti pescuit la acest stil :D :D ....da,oare cand foloseati pluta de cocean de porumb prinsa cu doua varnisuri....ce ziceti?

Sus

MesajScris: Joi Dec 16, 2010 7:24 am 
Neconectat
veteran
veteran

petru scrie:
....da,oare cand foloseati pluta de cocean de porumb prinsa cu doua varnisuri....ce ziceti?

Petru, uite-asa au fost inceputurile mele pe Moldova si pe Siret. Cocean cu doua varnisuri, la orizontala, tinuta din scurt .... Doamneeeee ce frumos se vedea cand musca obletele .... sau mai bine beglita, ca asa-i ziceam atunci (de fapt cam toti pescarii din zona).

Sus

MesajScris: Joi Dec 16, 2010 11:05 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

daca nu era perioada cocenilor,prindeam o gisca si o epilam :lol: mai ceva ca la un salon de SPA

Sus

MesajScris: Joi Dec 16, 2010 5:11 pm 
Neconectat
pana
pana

si acuma cand plimb stick-ul imi aduc aminte de pescuitul la cocean,eu personal folosesc acest stil cand pescuiesc la clean la musca de mal,sa vedeti ce frumos dispare pluta :D :D

Sus

MesajScris: Lun Mar 28, 2011 6:05 pm 
Neconectat
pana
pana

eu am mai spus si am starnit oarece rumoare---n-am fost tot c&r inainte si am mai pescuit si prin prohibitie la cărăbusi sau doctorado!!
si strujanul făcea legea la suprafata!!acum m-am mai "vestizat" si am controlere!!!mi-e dor de crăp de-un clean la cărăbus!!
am uitat!!--initial am vrut sa "ma umflu" cu noua achizitie insa m-a luat valul---de azi am daiwa spectron competition 17-20!!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2