RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Mie Noi 22, 2017 12:56 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Pareri bolognese vechi
MesajScris: Joi Dec 16, 2010 11:14 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

nu stii tu Oli :lol: cum pescuiam cu o telescopica made in USSR de 4,20 prelungita cu 1 m de teava de alama de la draperii :lol: ,daca adia vintul pe apa ma pravalea in piriu!!! cu tot cu bat!!

Sus

MesajScris: Joi Dec 16, 2010 4:13 pm 
Neconectat
veteran
veteran

andronic cristian scrie:
construita dintr-un telescop rusesc cu varf slefuit de lanseta Germina cu doua inele culisante si cu un prelungitor la baza din tub de PVC

Despre asa ceva vorbeam si eu. Avea o sageata la varf fata de cotor de cca 15 cm si era atat de elastica incat inteparea o faceam prin "sfichiurea" varfului spre spate cu un impuls scurt din antebrat.

Sus

MesajScris: Joi Dec 16, 2010 6:30 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

daca tot vorbim de antichitati,nu stiti pe undeva o bolognesa PROXIMA bolo BSR de 7m???? :roll: de la Trabucco :?: :?:chiar si uzata!!!!

Sus

MesajScris: Joi Dec 16, 2010 6:37 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Sorin Scintei scrie:
daca tot vorbim de antichitati,nu stiti pe undeva o bolognesa PROXIMA bolo BSR de 7m???? :roll: de la Trabucco :?: :?:chiar si uzata!!!!

Offtopic:
prevad ca weekendu asta cineva o sa stea sa sape pe forumuri si saituri sa iti caute tie undita. oare cine o fi ala? mama si ce vin beau... ia uite :
Fişiere ataşate:
DSCN0657.JPG
DSCN0657.JPG [ 660.53 KiB | Vizualizat de 288 ori ]

Sus

MesajScris: Joi Dec 16, 2010 9:50 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

sa-ti stea in git :lol: :lol: :lol: :lol:merci :wink:

Sus

MesajScris: Vin Dec 17, 2010 7:15 am 
Neconectat
pana
pana

ohoo!!ce subiect frumos ai reusit ----si ce amintiri!!ruseasca cu inele de sarma alamite pe bucse metalice de Arotaritei(t48 g enescu) ,,,Firentze (doar de 5m am avut)Luata prin 92 de la Danut(canes),,magazinul filialei vizavi de statuia lui petru rares,,mai jos de biserica catolica,,,Par pt Prut cormoran eurocor 7m luat de la Arcadie --pe cand era la centrul comercial Zimbru'--Cristi de la magazinul din Burdujeni stie pt ca el mi-a vandut-o,si m-a costat exact cat era scoala de soferi la vremea aia(nevasta-mea a facut scoala de soferi,,eu i-am zis ca ma duc sa achit si eu ca s-o facem impreuna,,si-am venit dupa vre-o doua ore beat (de bucurie am udat-o in piata mica la crasma la Mosu si Marian,,loc unde si-a mutat arcadie magazinul mai apoi--ca sa vezi coincidenta),,si cu batul la subtioara!!mulinete, Shina cu farna pe spate-luata de la un sarb din piata Otcico(timisoara)prin 90 :) ,Neptun mica,,oroin ruseasca,,Dam-ul quik camaro,--ala verde inchis al mai am si acu pe undeva,,ca si eurocorul!!Virgil Ciornea din bazar,Gioni Kirkin si Danut Andronic(DUMNEZEU SA-L IERTE) aveau toata seria de la firentze--4,5,6!! :)

Sus

MesajScris: Vin Dec 17, 2010 10:06 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

am avut si eu o mulineta SHINA de la umflatu(Cristi Lungu ),daca aveai de mulinat 50-70m de naylon ,se inroseau rulmentii :lol: :lol: :lol: cei drept 2 la nr!!!

Sus

MesajScris: Dum Dec 19, 2010 10:03 pm 
Neconectat
pana
pana

Sorin Scintei scrie:
nu stii tu Oli :lol: cum pescuiam cu o telescopica made in USSR de 4,20 prelungita cu 1 m de teava de alama de la draperii :lol: ,daca adia vintul pe apa ma pravalea in piriu!!! cu tot cu bat!!

asta a fost batul cel mai tare! toate garnijele au fost folosite eficient. unde esti copilarie pe raul suceava!

Sus

MesajScris: Joi Dec 23, 2010 8:53 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

acu i-a facut mama cu carbonu in mina si cu viermisori la cutie :lol: :lol: :lol: ,nu stiu cum se scormonea prin toate mortaciunile din containere pe la abatoare :lol: :lol: :lol:

Sus

MesajScris: Lun Dec 27, 2010 9:56 am 
Neconectat
pana
pana

Sorin Scintei scrie:
acu i-a facut mama cu carbonu in mina si cu viermisori la cutie :lol: :lol: :lol: ,nu stiu cum se scormonea prin toate mortaciunile din containere pe la abatoare :lol: :lol: :lol:

partea cu scormonitul era cea mai uşoară. greul era să cosmetizezi sacul de "orez" când mergeai la Prut cu ocazia sau autobuzul.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2