RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Noi 18, 2017 12:03 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Dec 21, 2010 8:40 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

pescaradauti,ti-am povestit treaba cu caietele ingalbenite de vreme di pod????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,de la virsta de 13 ani pescuiesc numai la scobar,si cred ca-i stiu acum toate mofturile :roll:

Sus

MesajScris: Mar Dec 21, 2010 9:03 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Nu inteleg cu ce te ajuta caderea lina pe apa curgatoare cand carligul trebuie sa ajunga cat mai repede pe fundul apei ptr a face o cursa cat mai lunga pe sirul de nada. Doar daca ai ca peste tinta obletele.
referitor la cei doi curenti unul de suprafata si unul de fund ii gasesti exact pe mijlocul apei. Eu pescuiesc intre ceilalti doi curenti de suprafata adica intre cel de mijloc si cel dinspre mal care e mai lent si unde in cele mai multe cazuri gasesti si pragul deci si pestele. Incearca o data sa pescuiesti exact la limita dintre cei doi curenti si ai sa fii multumit.
referitor la plumbaj inearca pescuitul la match cu plute stick de 1-2 gr cu plumbaj distribuit progresiv de la vartej spre pluta si mai vorbim pe urma. Gasesti modelul de montura pe saiturile englezesti dedicate acestui stil. Mai multa practica pe malul apei iti aduce mai multe raspunsuri

Sus

MesajScris: Mie Dec 22, 2010 8:34 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

@ lucian ...de acord am nevoie de mai multa practica.

Sus

MesajScris: Joi Dec 23, 2010 8:42 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

sa-mi fie cu iertare,acum in preajma sarbatorilor :oops: :oops: ,dar o montura in functie de specia de peste la care vrei sa pescuie sti,distanta ,adincime,curent de apa si sa nu uitam si sezonul!!! :roll: :roll: LA MULTI ANI SI MULTA ADRENALINA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sus

MesajScris: Vin Dec 24, 2010 2:49 pm 
Neconectat
pana
pana

Sorin Scintei scrie:
sa-mi fie cu iertare,acum in preajma sarbatorilor :oops: :oops: ,dar o montura in functie de specia de peste la care vrei sa pescuie sti,distanta ,adincime,curent de apa si sa nu uitam si sezonul!!! :roll: :roll: LA MULTI ANI SI MULTA ADRENALINA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sorin are dreptate :D :D si sa nu mai pomenim ca la alegerea monturii mai ai nevoie si de .......inspiratie.....iar inspiratia nu e ....gratis....trebuie multe ore de stat pe balta si multe teste....Craciun fericit

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 25 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2