RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Dum Noi 19, 2017 3:19 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: Vin Ian 07, 2011 11:14 pm 
Neconectat
pana
pana

bine Cristi, uite cum ai ajuns si de fapt de unde de ai plecat. Pe bucata aia de politub cand te invata-i sa pescuiesti nu ti-ai scris numele, dar acum poti sa-mi spui din ce cauza iti personalizezi betele? Nu cumva am uitat de unde am plecat si ti se pare ca ai sange albastru daca te-ai inhaitat cu ...ipocritii?. Fiecare pescar corect investeste in pasiunea lui fara sa fie interesat sa-si propage performantele. Nu pot sa cred ca un sucevean este atat de mandru incat sa propuna un topic de genul "unde am fost" si ce ati ramas "ca eu m-am scos".... pe fiecare postare "campion la crapi la troaca pe 2010". Oleaca de rusine. Nu contest faptul ca i-ai infrant pe abonatii de pe Lates, bine le-ai facut ca la astia nu le ajungi la nas decat cu ghilotina de la UMARO. oricum sunt degeaba dar las-o asa cum a picat si pe viitor vreau sa vad de la tine performante adevarate

Sus

Subiectul mesajului: Re: Pareri bolognese vechi
MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 9:11 am 
Neconectat
veteran
veteran

Nu vad de ce mi-ar fi rusine : pentru ca-s Campion National , pentru ca am participat la un Campionat mondial de pescuit crapi in troaca cum foarte artistic il denumesti tu (dar care e disciplina sportiva si au participat 19 natiuni) sau pentru ca am prins crapi care cantareau 1111 kg in 72 de ore?
Nu inteleg un lucru insa: de ce tu in calitate de pescar corect si onest te iei aiurea de oameni si le tii teorie de parca ai fi detinatorul adevarului absolut.
Si cu asta inchei: legat de topicul asta pe care te rog sa nu-l mai umpli de rautatile tale : nimeni dintre cei care a mai postat nu s-a ofuscat ca tine. De ce oare? Daca mai ai sa-mi mai impartasesti din vastele tale invataturi te rog fa-o pe privat pentru nu e obligat nimeni sa citeasca postari de genul celeia de mai sus. Onestitatea ta proverbiala te obliga la o astfel de abordare mai ales cand te roaga cineva nu-i asa?

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 11:28 am 
Neconectat
veteran
veteran

Lucian SV scrie:
ca la astia nu le ajungi la nas decat cu ghilotina de la UMARO

Astia la care te referi (membrii Lates) au promovat si infiintat in Moldova prima balta de C&R. Astia la care te referi tu sunt cei care ajuta la promovarea pescuitului ca sport si nu ca sursa de mancare. Tu in schimb ce ai facut pentru pescuitul din Moldova sau macar pentru cel din Suceava, ce actiuni ai intreprins?

Cristi Andronic pe langa faptul ca este campion national al Romaniei in 2010, este unul dintre cei mai activi membri privind promovarea C&R. Sucevenii ar trebui sa fie mandri ca el si Daniel au reprezentat judetul Suceava cu mandrie la nationalele din 2010. Tu, in schimb, nu ai putut produce decat o postare ca cea de sus plina de invidie si lipsa de respect pentru munca unor oameni. :oops:

Campion National individual - braila nationala 2013
Mogul RVP-TV
http://www.planetcarp.ro

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 12:17 pm 
Neconectat
somotei
somotei

prima intalnire personala cu cativa dintre "membrii Lates" am avut-o la Mitocas (Ciprian Galic, Sandu Leonte, Sorin Prodan + Nelu Savin - care nu-i "crapist" de Lates), ocazie cu care am pescuit, am sporovait si am ciocnit un paharel - daca le-ar fi fost nasul atat de sus, sigur as fi stat pe cealalta parte a baltii.
in prima (si singura de pana acum) iesire pe Lates, i-am cunoscut pe Daniel Zoita si Tibi Martiniuc - dintre suceveni, plus alti membri din acelasi "clan" al Planet Carp-ului, in frunte cu presedintele Gabi Sandu (Remus Munteanu, Ionut si Andrei Mihut, Adrian Galusca). nu pot spune decat ca e un week-end memorabil si ca m-am simtit excelent.
mai tarziu (si in alte imprejurari) i-am cunoscut pe Cristi Andronic si Adi Lupu. aceeasi "senzatie" ca si pana atunci...

am punctat astea pentru a sublinia ca teoria nasului "ridicat" nu tine. chiar deloc.

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 8:01 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Lucian SV scrie:
bine Cristi, uite cum ai ajuns si de fapt de unde de ai plecat. Pe bucata aia de politub cand te invata-i sa pescuiesti nu ti-ai scris numele, dar acum poti sa-mi spui din ce cauza iti personalizezi betele? Nu cumva am uitat de unde am plecat si ti se pare ca ai sange albastru daca te-ai inhaitat cu ...ipocritii?. Fiecare pescar corect investeste in pasiunea lui fara sa fie interesat sa-si propage performantele. Nu pot sa cred ca un sucevean este atat de mandru incat sa propuna un topic de genul "unde am fost" si ce ati ramas "ca eu m-am scos".... pe fiecare postare "campion la crapi la troaca pe 2010". Oleaca de rusine. Nu contest faptul ca i-ai infrant pe abonatii de pe Lates, bine le-ai facut ca la astia nu le ajungi la nas decat cu ghilotina de la UMARO. oricum sunt degeaba dar las-o asa cum a picat si pe viitor vreau sa vad de la tine performante adevarate

Lucian,na ca ai dat cu bata in balta,daaa rau tare!
pot sa-ti spun atat: 1 ! :evil:

https://m.facebook.com/Novobaits/

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 8:35 pm 
Neconectat
pana
pana

Lucian SV scrie:

luciane,,nu-i rusine,,si are de ce si cu ce se mandri!!a reusit ce-a reusit intr-un timp f scurt~2 ani!!eu parca acum ami amintesc de postul in care cauta partener pt a face echipa!!Plus ca baietii ,,nu doar ei, ci impreuna cu ceilalti coechiperi de prin Iasi,Piatra.......sub buna indrumare a lui Gabi,,,au facut tara sa murmure...Si nu tot timpul de bine!!,,,,Au starnit si rascolit orgolii ,mandrii,,i-au facut pe altii mult mai fudui sa nu doarma noaptea!!Eu cred ca nu trebuie sa ne pripim cu afirmatii la adresa lor!!Sper sa poata repeta performantele dar este greu!!

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 8:52 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Nu stiu cine este si nu il cunosc pe ''acest'' Lucian de la Suceava...
Dar nu mi se pare normal sa jignesti niste oameni pe care nu-i cunosti,cu care nu ai discutat niciodata si sa ii faci ''ipocritii de pe Lates''...
PS:Luciane ,o stii pe aia cu vulpea si strugurii?

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 9:02 pm 
Neconectat
veteran
veteran

da, sunt un ipocrit. imi fac mea culpa. si fata de colegii si prietenii mei. de cei cu care am pescuit si am trait si rele si bune.
imi fac mea culpa ca am fost la pescuit pe suceava si siret si nu am prins nimic. doar ce am mai lasat niste voblere si table prin plase.
imi fac mea culpa pentru ca am iesit campion national la pescuit in 2010 alaturi de prietenii mei si de cel mai bun om si prieten, andronic cristi.
imi fac mea culpa pentru ca am la semnatura ”campion national 2010”.
prieteni, va rog sa ma iertati. nu mai fac nimic de azi inainte. ma fac baiat cuminte.
nu-mi fac mea culpa pentru ca fac parte din ”astia cu nasu pe sus”.
SUNT MANDRU.

Sus

Subiectul mesajului: Pareri bolognese vechi
MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 9:11 pm 
Neconectat
somn
somn

vezi ma Cristi daca iti permiti sa ai opinii despre "poloneza" crapist fiind, Campion fiind, dar mai ales SUCEVEAN fiind
cum spune bunica-mea :"ti-ai cautat-o cu lumanarea"

Sus

MesajScris: Dum Ian 09, 2011 6:35 am 
Neconectat
pana
pana

zoe scrie:
am iesit campion national la pescuit in 2010 alaturi de prietenii mei si de cel mai bun om si prieten, andronic cristi.
imi fac mea culpa pentru ca am la semnatura ”campion national 2010”.
prieteni, va rog sa ma iertati. nu mai fac nimic de azi inainte. ma fac baiat cuminte.
nu-mi fac mea culpa pentru ca fac parte din ”astia cu nasu pe sus”.
SUNT MANDRU.

FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2