RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Lun Sep 25, 2017 6:21 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 237 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: jijioara movileni 2010
MesajScris: Dum Mai 06, 2012 2:48 pm 
Neconectat
pana
pana

ionut ep scrie:
Am fost la pescuit de vineri ora 20 pana sambata la ora 16 vreme super ptr o iesire cu cortul,gratar :-bd .Pe balta noaptea am fost cred ca cel putin 6 masini . Despre pescuit ce sa spun :-? decat ca a fost bine atat eu cat si nevasta am avut treaba si sa nu va ganditi la prostii ca noaptea ea a dormit si eu am pescuit iar ziua am pescuit amandoi.Am prins caras (mai ales nevasta la varga cu doi vermus si rame =d> ), ciortan pana in kg la porumb dulce (conserva comert )nu a vrut la boabe tari sau aromate deloc .ceilalti au prins la fel ffffff mult caras , ciortan de prins crap mai mare nu am vazut sau auzit,poate ca trebuie insistat mai mult si cautat cei place acu, apropo se vedea miscare pe suprafata iazului .erau mari. O iesire minunat care mi-a incarcat bateriile ptr o bucata de vreme( sa vedem cat? :lol: ). Sper ca nu v-am plictisit. FIR INTINS!!!!

Bravo, felicitari :) !Insista ca sunt si mai mari de 1 kg!Fir intins in continuare :-bd !

Sus

MesajScris: Mie Iun 06, 2012 4:53 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Salut.Am fost duminica si am stat si noaptea pana luni dar nimic.Nici noaptea nici dimineata,dupa ce l-am nadit seara ca ne-am bagat in bagat ca ne-au lasat paznicii si i-am dat ceva papica, deloc si nu numai la noi la toti pescarii.A doua zi paznicii au sunat in prezenta mea si a prietenului meu la schitu duca si la ciurea sa intrebe cum merge treaba acolo si cica nici la aia nu mergea.Ei au pus totul in seama vremii ca a fost destul de instabila luna trecuta acuma nush ce sa zic...oricum luni am incercat orice am avut la noi rame,boabe,viermi,boiles nici macar la varga cu un singur vierme nu tragea si din ala mic este la greu acolo.Parearea mea este ca trebuie sa se aleaga o vreme mai intai apoi mai trebuie incercat aici.

Sus

MesajScris: Mie Iun 06, 2012 9:50 pm 
Neconectat
somotei
somotei

vezi ca despre schitu duca ai fost mintit ...duminica si luni am fost acolo si au fost rezultate...

Sus

MesajScris: Joi Iun 07, 2012 1:49 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

La Ciurea, luni, erau persoane care aveau si cate 4 crapi luati. Unii au luat binisor, altii nu.
In zona La Izvoare nu s-a luat nici un crap in weekend-ul trecut(cel putin nici eu nici paznicul nu am vazut). Carasi s-au mai luat, dar nu multi.

Sus

MesajScris: Joi Iun 07, 2012 1:56 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

La ciurea este pret special pt c&r?

Sus

MesajScris: Joi Iun 07, 2012 5:10 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Legal scrie:
La ciurea este pret special pt c&r?

Da. 20ron (poti lua si carasul daca te intereseaza)
Datorita pretului asta si distantei mici fata de Iasi se umple balta asta in weekenduri de nu ai loc sa pescuiesti. (principalul motiv pt care nu prea mai dau pe acolo)

Sus

MesajScris: Joi Iun 07, 2012 5:32 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

pai am sa ma duc o data sa vad care e treaba....dar in timpul saptamanii daca in weekend e full.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 237 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Ora este UTC + 2