RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania

Acum este Mie Noi 22, 2017 10:11 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 73 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: NOUTATI
MesajScris: Mar Mai 16, 2017 8:43 pm 
Neconectat
veteran
veteran

alex leonte scrie:
Daca este un copac in care au agatat si altii, scoti nu una ci mai multe naluci. Vorbind serios, este o chestie extrem de interesanta. Spui in descriere ca trebuie pozitionata barca deasupra nalucii, dar vad in desen ca actioneaza si cand firul face un unghi ascutit cu apa.

Cu cat firul agatat are o inclinara mai mica fata de verticala (sau mai mare fata de orizontala :-? :-?? ) posibilitatea ca lanturile cu care e dotat dispozitivul sa agate ancora e mai mare. Acesta e motivul pentru care trebuie realizata aceasta conditie. Pentru ca asupra acestor lanturi actioneaza gravitatia care are directia pe verticala punctului in care sunt atasate lanturile... #:-s

Sus

MesajScris: Mar Mai 16, 2017 8:46 pm 
Neconectat
veteran
veteran

Lucian SV scrie:
alex leonte scrie:
Daca este un copac in care au agatat si altii, scoti nu una ci mai multe naluci.

Totuși trebuie o oarecare îndemânare și precizie ca să nimerești o nălucă într-un copac sub apă! :)) :)) :))

Eu sunt de parere ca daca incerci vei reusi destul de repede sa obtii acest rezultat. :)) Vei fi surprins de cata indemnare si precizie poti sa dai dovada. :))

Sus

MesajScris: Mie Mai 17, 2017 7:58 am 
Neconectat
pana
pana

andronic cristian scrie:
Lucian SV scrie:
alex leonte scrie:
Daca este un copac in care au agatat si altii, scoti nu una ci mai multe naluci.

Totuși trebuie o oarecare îndemânare și precizie ca să nimerești o nălucă într-un copac sub apă! :)) :)) :))

Eu sunt de parere ca daca incerci vei reusi destul de repede sa obtii acest rezultat. :)) Vei fi surprins de cata indemnare si precizie poti sa dai dovada. :))

Eu totuşi merg pe principiul că o bombă nu cade de două ori în acelaşi loc. ;)

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 73 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ora este UTC + 2