RevistaLuPeste.ro

Forumul pescarilor din Romania
Acum este Sâm Noi 18, 2017 7:36 pm

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: manjesti - vaslui
MesajScris: Joi Mai 27, 2010 7:03 pm 
Neconectat
User RVP
User RVP

Am ajuns astazi pe aceasta balta in jur de 10, ne uitam in larg nici un pescar pe balta, foarte suspect!Am zis sa mergem sa intrebam paznicii, administratorul sau pe cine gasim in zona!Am ajuns acolo, a aparut un paznic care a inceput sa spuna ca este verdeata ,daca aveam barca ..si ca nu prea ..... dar a aparut NESIMTITU` SEF, in niste bermude nespalate si cu o voce de alcoolist i-a zis paznicului sa ne ia banii ca sunt locuri de pescuit ca au curatat in unele locuri si se poate pescui...acestea fiind spuse am platit..60 ron bonulx2=120ron(..eram 3, dar al treilea chiar nu avea treaba cu pescuitul)si am plecat in cautarea unui loc!Am cautat toata balta...era plina de verdeata nu se putea pescui sub nici o forma, pana la urma am gasit un loc care parea cat de cat....nici o sansa...am piedut cateva linii...ne-am enervat si dupa 1 ora de incercari cu diferite modalitati cu 1 ac...nici o sansa!Nervosi am strans si am mers la administratori si i-am rugat sa ne dea banii pt ca nu se poate pescuit...sau macar o parte din ei....a inceput cu injuraturi si cu un limbaj de rara marlanie...cica:``Daca mergeti la film, si nu va place filmul mergeti si cereti banii inapoi?``Nu am avut cu cine vorbi , Ne-a luat la injuraturi ca si cum noi i-am fi facut ceva nu el si-A batut joc de noi si ne-a tras pe sfoata!IN CONCLUZIE MANJESTI =TAPA,NESIMTIRE, MARLANIE, FURT!
Nu mai merg pe aceasta balta si SPER nici altcineva sa nu pateasca la fel!!

FIRE INTINSE !!!!

Sus

Subiectul mesajului: Re: manjesti - vaslui
MesajScris: Vin Mai 28, 2010 3:23 am 
Neconectat
veteran
veteran

stii cum se zice...pina gasesti o printesa saruti multe broaste.asa si tu....pina ai sa gasesti o balta care se merita sa pescuiesti...ai sa mergi la multe capcane.de aceea acest forum e pt pescari si daca ai sa urmaresti cu atentie ai sa-ti dai seama unde se prinde peste si ai sa fii respectat....ca pescar.dupa ce ai sa afli balta te rog un lucru....respecta pestele intii si apoi adminul baltii.elibereaza pestii in conditii optime,fa o poza cu ei in brate si apoi cu o eliberare si ai sa vezi ca ai sa fii invitat pe multe balti.si nu lasa mizerie la plecare.respecta si ai sa fii respectat.cit despre mojicii de patroni de balta....or sa se invete dupa vreun sezon fara pescari pe locatia lor.sper sa nu mai ai asemenea aventuri....fir intins!

Sus

MesajScris: Vin Mai 28, 2010 8:17 am 
Neconectat
veteran
veteran

Nu vreau sa-i iau apararea administratorului care nu a procedat corect cand v-a luat banii inainte ,DAR cred ca o minima informare despre o locatie unde n-ai mai pescuit demult sau niciodata este OBLIGATORIE. Daca nu ati facut-o dati-mi voie sa va spun ca v-ati asumat riscul de a lua teapa. Daca ati fi citit pe forumuri puteati sa stiti ca pana in toamna cand cade vegetatia pescuitul pe Manjesti este unul extrem de dificil.

Sus

MesajScris: Vin Mai 28, 2010 8:41 am 
Neconectat
User RVP
User RVP

viewtopic.php?f=4&t=3385

Sus

MesajScris: Vin Mai 28, 2010 6:12 pm 
Neconectat
moaca
moaca

Eu cred că oriunde te duci, te duci la risc.Si ,nu ştiu ce administrator de balta iti da informatia de genul ca nu este peşte in balta lui.Toti spun ca balta lor e plină.Un amic de-am meu a sunat administratorul unei balti din Iaşi ,care i-a promis ca balta lui e plină numai de crap.M-a buşit rasul cand l-am vazut pe ăsta ca a venit acasă numai cu caras cat jumatate de palmă.Oare cat de prost poti să fii să suni administratorul să-l intrebi daca este peşte in baltă?? :twisted: Ce raspuns aştepti să ti se dea?,,Nu veni că nu este peşte".In concluzie,oriunde te duci te duci cu risc şi dacă administratorul iti ia banii la prima oră asta este..Fiecare face cum ştie.

Sus

MesajScris: Joi Iul 08, 2010 3:22 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Stie cineva daca e voie pe noapte la Manjesti ca eu auzisem ca nu? Si daca a mai fost careva recent cum e treaba cu vegetatia pe acolo.

Sus

MesajScris: Joi Iul 08, 2010 10:24 pm 
Neconectat
moaca
moaca

Cine sa-i mai stie?In ghid scrie ca nu este voie,iar un amic de-al meu a plecat seara asta pe noapte acolo..Nu mai inteleg nimic... :?

Sus

MesajScris: Vin Iul 09, 2010 7:59 am 
Neconectat
somotei
somotei

Pady poate vb cu amicu si imi dai si mie niste detalii te rog...daca l-a lasat ai noapte daca trage ca sa am si eu o idee sa bat drumul sau nu :)

Sus

MesajScris: Vin Iul 09, 2010 8:09 am 
Neconectat
Revista lu' Peste
Revista lu' Peste

patronul de la manjesti are o fire mai schimbatoare ;) probabil ca acuma lasa si pe timp de noapte, cel mai bine ar fi sa il suni si sa il intrebi

Sus

MesajScris: Vin Iul 09, 2010 7:49 pm 
Neconectat
somotei
somotei

Daca as avea numarul...

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Următorul

Ora este UTC + 2